Csallóközi Kupa: Több mint 200 birkózó vett részt a rangos eseményen!

Updated: máj 24, 2015

Ismét benépesült a dunaszerdahelyi sportcsarnok, hiszen megrendezésre került a Csallóközi Kupa nemzetközi szabadfogású birkózó verseny, melynek főszervezője a Dunaszerdahelyi Birkózó Klub volt.

A kupáról Hakszer Rolandot, a Dunaszerdahelyi Birkózó Klub elnökét kérdeztük. „Ebben az évben ismét sikerült megrendezni a nemzetközi Csallóközi birkózóversenyt. Nagyon sok csapat fogadta el a meghívásunkat, ezzel megnőtt a bejelentkezett csapatok száma. Tavaly 22, idén 32 együttes 200 versenyzője érkezett hozzánk. Ez is azt jelzi, hogy érdeklődés van az általunk szervezett verseny iránt és nem utolsó sorban a torna eljut olyan szintre, amilyenre szeretnénk. 5 országból érkeztek hozzánk versenyzők – Magyarország, Szlovákia, Ausztria, Csehország és Horvátország -, sajnos Ukrajnából vízumproblémák miatt nem tudtak eljönni. Külön öröm számunkra, hogy jelen volt a magyar, az osztrák és a szlovák kadét válogatott. Ez is azt jelzi, hogy a verseny kezd egyre nívósabbá válni. Vannak olyan súlycsoportok, amelyekben 15-16 versenyző is harcol a győzelemért. Aki ezen a tornán a dobogó legfelsőbb fokára, az elmondhatja, hogy tényleg megküzdött az éremért.“ – értékelte a Csallóközi Kupát Hakszer Roland, aki külön köszöni a támogatók segítségét, hiszen nélkülük nehezen jött volna össze ez a rangos esemény.

birkozas_1112

„Szeretnénk megköszönni a támogatóknak, a szponzoroknak, az önkénteseknek és a város önkormányzatának támogatását. A birkózó verseny már hagyománnyá válik, jövőre kis jubileumot ünnepelhetünk, hiszen ötödik alkalommal rendeznénk meg a tornát. Megpróbálunk egy év múlva is ilyen szép létszámú tornát megszervezni, továbbá szeretnénk, ha színesebb lenne. Vannak olyan országok, ahol ebben az időben folynak a válogató versenyek, ezért nem tudtak részt venni. Közéjük tartozik Németország, Lengyelország és Szerbia. Bízunk benne, hogy jövőre még színvonalasabb tornát fogunk tudni megszervezni!“ – zárta értékelőjét a klub elnöke.