Vereség a rájátszás rajtján, kikapott Rózsahegyen a DAC

Updated: marec 4, 2022

Vereséggel kezdte a rájátszást a DAC, a sárga-kékek a 23. fordulóban 4:1-re maradtak alul a Rózsahegy otthonában. A hazaiak ezzel már nyolc pontra növelték előnyüket a tabella harmadik helyén.

Aktívan kezdte a mérkőzést a DAC, többet birtokolta a labdát, de helyzetbe nem került. A hazaiak viszont a 20. percben megszerezték a vezetést, Domonkos Kristóf beadását Madleňák fejelte a kapuba – 1:0. A 28. percben Lichý beadása után ismét Madleňák került helyzetbe, de fejese mellé szállt. Egy perccel később Hahn János akrobatikus lövését védte a rózsahegyiek kapusa. A 37. percben egy kipattanót Bobček küldött a kapu mellé.

Fordulás után góllal kezdett a Rózsahegy, a 47. percben  egy kavarodás után Gerec talált a hálóba – 2:0. A gólöröm során a világítás is meghibásodott, kialudt az egyik reflektor, de csaknem 5 perc után sikerült elhárítani a hibát. A 65. percben tovább növelte előnyét a hazai csapat, Domonkos szerzett labdát, az ellentámadás során remekül ugratta ki Bobčekot, aki a kapus mellett a hálóba talált – 3:0. A 71. percben Bobček lábán maradt a negyedik hazai gól, a rózsahegyiek támadója egyedül törhetett kapura, de Ricardo remek kifutással zárta a lövési szöget, így Bobček mellé lőtt. A 78. percben szépített a DAC, Krstović majd Balogh érintésével a labda Moumou elé került, aki nem hibázott – 3:1. A szépítő találat után feltámadt a DAC, több helyzetet is dolgozott ki, de eredménytelenül. A 88. percben Regáli jobbról két védő között passzolt középre, Boďa pedig Muhamedbegović mellett a hálóba küldte a labdát – 4:1. A világítás kiesése miatt a játékvezető nyolc percet hosszabbított, de az eredmény már nem változott. Vereséggel kezdte a felsőházi rájátszást a DAC.

MFK Rózsahegy – FC DAC 4:1 (1:0)
Gólszerzők: Madleňák (20.), Gerec (46.), Bobček (65.), Boďa (88.) ill. Moumou (78.)
Játékvezetők: Kráľovič – Pozor, Vorel – 633 néző
Sárga lap: 67. Bobček, ill. 67. Balić, 67. Muhamedbegovic
Rózsahegy: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Lichý (90+7. Rakyta), Domonkos (69. Luterán) – Gerec (K) (70. Rymarernko), Bobček (80. Múdry), Regáli (90+7. Matej) – Boďa
DAC: Ricardo – Pinto, Kružliak (K), Muhamedbegovic, Ciganiks – Nebyla, Balić (77. Dimun)- Andzouana (56. Moumou), Hahn (77. Balogh), Sharani (56. Veselovský) – Krstović