OTP Bank Liga 13. forduló: Menetel a Videoton, szenved az ETO

Updated: november 3, 2014

Tovább menetel a Videoton, már hat pont az előny a második MTK előtt.

A pénteki mérkőzésen a Kecskemét 2:1 arányban legyőzte a Puskás Akadémia együttestét. A lilák főleg a szlovák Tomáš Tujvel kapusnak köszönhetik a három pontot, a mérkőzés hajrájában több veszélyes helyzetet is hárított.

Az OTP Bank ligában  a szombati mérkőzéseket is befolyásolta a sűrű köd.

Két hónapot várt az újabb győzelemre a Nyíregyháza, Mátyus János együttese a Haladást múlták felül 2:0 arányban. Fordulatos mérkőzésen szerezte meg a három pontot a Dunaújváros. Félidőben még a Pécs vezetett, de az újonc fordítani tudott.

Tovább szenved a Győri ETO. A hét közben menesztett Horváth Ferenc helyét ideiglenesen Tokody Tibor és stábja vette át, de egyelőre ők sem tudtak csodát tenni. Az ETO játékosai ezúttal is rengeteg helyzetet puskáztak el, aminek a vége 1:1-es döntetlen lett a Diósgyőr ellen.

Nyolc győztes bajnoki mérkőzés és több mint két hónap után szenvedett ismét vereséget az MTK, ezúttal az Újpest múlta felül 0:1 arányban. A második félidőben 0:0-ás állásnál a hazai Kanta József büntetőt hibázott, ez megbosszulta magát, ugyanis a 85. percben Balogh góljának köszönhetően a lila-fehérek örülhettek a győzelemnek.

Tovább tart a Videoton menetelése, 13 mérkőzésből 12 alkalommal gyűjtötték be a három pontot és csak egyszer hagyták el vesztesen a játékteret. Ezúttal Kovács István találatának köszönhetően a Budapest Honvéd felett arattak egy gólos győzelmet,