Siker Chorzówban, sorozatban tizenegyedik győzelmét aratta a HC DAC

Updated: február 23, 2022

Újabb fontos győzelmet aratott a HC DAC Dunaszerdahely, a sárga-kékek a MOL Extraligában a lengyel Ruch Chorzów otthonában arattak 29:31-es győzelmet.

Szorosan indult az első félidő, a 6. percben még vezetett a DAC, de a hazaiak fordítani tudtak. A sárga-kékek a 20. percben egyenlíteni tudtak, de továbbra is szorosan alakult az összecsapás. Az első félidő utolsó perceiben egyenlített, majd átvette a vezetést a DAC, fordulás után viszont a lengyel gárda ismét vezetést szerzett. A Chorzów csapata az 57. percig vezetett, viszont a DAC sorozatban háromszor is betalált, ezzel 28:29-re alakította a mérkőzést. A sárga-kékek még kétszer betaláltak, a végére pedig 29:31-re diadalmaskodtak. A DAC csapata ezzel a győzelemmel sorozatban tizenegyedik bajnoki sikerét aratta.

MOL Extraliga:
KPR Ruch Chorzów – HC DAC 29:31 (16:17)

A DAC gólszerzői: Juhos Kata, Élő Beatrix 7-7, Natália Némethová, Bugár Cintia 6-6, Mészáros Réka 3, Kristína Pastorková 2.