Kikapott Prágában a HC DAC Dunaszerdahely

Updated: september 7, 2019

Második vereségét szenvedte el a cseh-szlovák Extraligában a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabda csapat, amely a Slavia Prága ellen maradt alul.

Nem adta könnyen a pontokat a DAC csapata, amely próbálta tartani a lépést a prágai gárdával, de hamar 12:4-es hátrányba kerültek. Bízik Boglárka góljainak is köszönhetően  próbáltak felzárkózni, a félidőre háromgólos hátránnyal vonultal. Fordulás után viszont már a cseh együttes bizonyult jobbnak és végül 12 gólos győzelmet  aratott. A csapat új szerzeménye, Bízik Boglárka 12 gólt jegyzett. A harmadik fordulóban szeptember 14-én, szombaton a TJ Sokol Písek csapatát fogadja a DAC.

Slavia Prága – HC DAC Dunaszerdahely 40:28 (19:16)
Dunaszerdahelyi gólszerzők: Bízik Boglárka 12, Brunczvik Fanni 4, Lelkes Lilla, Straka Mária, Kozma Dominika 3-3, Rajnoh Mónika 2, Demeter Virág Orsolya 1.

Fotó: vskds.sk