40 gól a BL keddi játéknapján!

Updated: október 21, 2014

Összesen 40 gól esett a Bajnokok Ligája keddi játéknapján. A Bayern és a Sahtar hetet, míg a Chelsea hatot vágott ellenfelének.

A játéknap rangadóját Rómában játszották, amely hamar leszámolásba ment át. A müncheniek a félidőben már 0:5-re is vezettek, végül hét találatnál álltak meg.

A F csoportban „csak“ 5 gól esett, mindkét favorit – Barcelona és a PSG – kötelező győzelmet aratott.

A G csoport újabb gólesőt hozott, Gelsenkirchenben 7, Londonban 6 találatot láthattak a szurkolók. A Schalke a 93. percben büntetőből szerezte a győztes gólt, nagy csatában múlta felül a portugál Sporting csapatát. A Chelsea – Maribor párharcon Drogba ismét betalált, Hazard pedig remekelt, az eredmény 6:0.

A H csoportban a BATE Borisov – Sahtar mérkőzésen az ukrán együttes a BL rekordere lett, még egyetlen csapat sem rúgott egy félidő alatt hat gólt. A párharc hőse Luis Adriano, aki 5 találatot ért el.

A Bajnokok Ligája keddi mérkőzéseinek eredményei:

E-CSOPORT:
CSZKA Moszkva – Manchester City 2:2 (Doumbia 65., Nacho 86. – 11-esből, ill. Agüero 29., Milner 39.)
AS Roma – Bayern München 1:7 (Gervinho 66., ill. Robben 9., 31., Götze 24., Lewandowski 25., T. Müller 36. – 11-esből, Ribéry 78., Shaqiri 80.)

F-CSOPORT:
APOEL – Paris Saint-Germain 0:1 (Cavani 87.)
FC Barcelona – Ajax Amsterdam 3:1 (Neymar 7., Messi 24., Sandro 94., ill. El-Ghazi 89.)

G-CSOPORT:
Schalke 04 – Sporting Lisszabon 4:3 (Obasi 34., Huntelaar 51., Höwedes 60., Choupo-Moting 93. – 11-esből, ill. Nani 16., A. Silva 63., 78. – az elsőt 11-esből)
Chelsea – Maribor 6:0 (Remy 13., Drogba 23. – 11-esből, Terry 31., Viler 54. – öngól, Hazard 77., 90. – az elsőt 11-esből)

H-CSOPORT:
BATE Borisov – Sahtar Donyeck 0:7 (Alex 11., L. Adriano 27., 37., 40., 44., 80. – az elsőt és az ötödiket 11-esből, D. Costa 35.)
FC Porto – Athletic Bilbao 2:1 (H. Herrera 45., Quaresma 75., ill. G. Fernandez 58.)