Storck: Ez egy fantasztikus kezdés, de semmi több!

Updated: august 9, 2020

Hatgólos győzelemmel kezdte az új idényt a DAC csapata, a sárga-kékek a Szered gárdáját múlták felül 6:0 arányban.

A mérkőzés után a két vezető értékelte a találkozót.

Bernd Storck (DAC):

Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Tudtuk, hogy a vendégek jól védekeznek, ezért fontos volt, hogy minél előbb gólt szerezzünk. Célunk az volt, hogy minél előbb vezetéshez jussunk, amikor pedig a második gólt szereztük, az kulcsfontosságú pillanat volt. Ez egy fantasztikus kezdés, de semmi több. Nehéz időszak áll előttünk, holnaptól a következő mérkőzésekre készülünk. A győzelem magabiztosságot ad a csapatnak.

Léránt Péter (Szered):

El akartuk kapni a mérkőzés elejét, de 20 perc után már eldőlt. Ma megmutatkozott a DAC ereje, amely a gyorsaságban van. Próbáltunk változtatnia félidőben, játékstílust is változtatni, de ez az első 20 percig volt elég a második félidőben, majd újabb három gólt kaptunk. A mérkőzést nem lehet pozitívan értékelni. Realisták vagyunk, a DAC körülményei máshol vannak, ugyanúgy a keret is minőségesebb. Nekünk máshol kell a pontokat gyűjteni. Meglepetést akartunk okozni, de nem sikerült. Fel kel készülnünk a következő mérkőzésre.