DAC – Miava: Második hazai vereség

Updated: september 19, 2015

Második hazai vereségét szenvedte el a DAC, Sládek 43. percben szerzett találatával győzött a Miava.

Már a mérkőzés első perceiben sem unatkoztak a nézők, Szarka háta mögé kapott labdát vett át, egyedül tört volna kapura, de a tizenhatos vonalán összeütközött Solnička kapussal, akit viszont cserélni kellett. Az első kapura tartó lövést Sarr eresztette meg a 10. percben, de az újonnan beállt Hruška a helyén volt. Négy perccel később ismét Sarr volt akcióban, bal lábas lövése a kapufán pattant. A 20. percben Pekár passzolt a kapu elé a jobb oldalról, az érkező Kolár elől Štepanovský menteni tudott. A 32. percben Ljubicic szánta el magát lövésre, labdája 35 méterről centikkel szállt a kapu mellé. Az első játékrész nagy küzdelmet hozott, főleg a két tizenhatos között folyt a harc. Jobbára a DAC vezetett támadásokat, a miavaiak főleg kontra támadásokkal próbálkoztak. A 43. percben Pekár jobboldali szabadrúgásánál elaludt a DAC védelem és a senkitől sem védett Sládek a kapuba fejelt- 0:1.

Fordulás után is támadó futballt produkált a DAC, egyenlíteni viszont nem sikerült. Az 50. percben Daniel az alapvonalról passzolt a kapu elé, az érkező Kolár viszont megcsúszott, így nem találta el az üres kaput. Az 58. percben több passz után Ljubicichez került a labda, a tizenhatosban megeresztett lövést Hruška védeni tudta. Négy perccel később Sládek törhetett volna egyedül kapura, de Kwin még utolérte és közbelépett. A 65. percben Ľupták és Ljubicic is helyzetbe került, de nem tudtak a hálóba találni. A második félidőben a csapatok teljesítményét a sűrű eső is befolyásolta. A 72. percben Pačinda  került helyzetbe, lövésével viszont saját csapattársát találta el. Három perccel később ismét Pačinda volt helyzetben, de szabadrúgásból a háló tartót találta telibe. Az utolsó percekben folyamatosan támadott a DAC, Ljubicic remek helyzetből lőhetett kapuba, de a vendégek védőit találta telibe.

A lefújásig már nem esett gól, második hazai vereségét szenvedte el idén a DAC.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Spartak Miava 0:1 (0:1)

Gólszerző: 43. Sládek (Myjava)

Sárga lapok: 82. Michalík, 90. Brašeň – 48. Banovič, 55. Daniel, 83. Sládek

4.217 néző

FC DAC: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň – Sarr, Straka (71. Černák), Ljubicic, Pačinda (88. Asanovič) – Ľupták – Szarka (46. Polievka)

Miava: Solnička (7. Hruška) – Beňo, Marček, Banovič, Chovanec (46. Karlík) – Kóňa – Kolár, Bílovský, Pekár, Daniel – Sládek (82. Škutka)