Továbbra is nyeretlen a DAC

Updated: apríl 18, 2015

A kassai Haskič nyitotta a gólok sorát, majd Horváth Béla egyenlített, de több találat már nem esett. Negyedik mérkőzésen maradt nyeretlen a DAC.

Az első negyed óra unalmas játékot hozott, főleg a két tizenhatos között folyt a harc. A 16. perctől viszont minden megváltozott. Michalík passza a kassai védőkön keresztül Szarkához került, de 115 méterről átemelte a kaput. A 20. percben jött az első gól, de a vendég oldalon. Diaby találta meg Haskičot a jobb oldalon, aki kilőtte a hosszú sarkot – 0:1. A 25. percben Diaby és Pačinda indulhatott kapura, Pačinda lövését viszont Polaček védte. Két perccel később Diaby lódult meg a bal oldalon, de Kwin időben közbelépett. A 28. percben egy jobb oldali szabadrúgás során Szabó Ottó nyújtóztatta meg Tofiloskit, lövését a kapus bravúrral hárította. Később Brašeň és Szarka került helyzetbe, gól viszont nem tudtak lőni.

A második félidőbe folytatódott a hazai offenzíva, aminek meg is lett az eredménye. Az 52. percben Szarka átadása után Horváth Béla egyenlített – 1:1. A találat után továbbra is a hazaiak voltak aktívabbak. Az 58. percben Sarr ugratta ki Turňát, aki lövésével a kapufát találta telibe, az érkező Szarka és Černák sem tudott a kapuba találni. A 70. percben egy újabb szabadrúgáshoz jutott a DAC, de Szabó Ottó lövése centikkel mellé szállt. A végére alább hagyott a hazaiak lendülete,

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – MFK Kassa 1:1 (0:1)
Gólszerzők: 52. Horváth Béla – 20. Haskič
Sárga lapok: 43. Pape Sarr, 44. Ljubicic – 61. Diaby, 67. Viazanko, 83. Tofiloski
259 néző

FC DAC: Polaček – Turňa, Kwin, Michalík, Szabó – Ljubicic, Horváth – Brašeň, Pape Sarr, Ujlaky (46. Černák) – Szarka (80. Jurčo)

MFK Kassa: Tofiloski – Tóth, Huk, Žebík, Viazanko – Haskič (90. Horodník), Dimun, Pačinda, Šinglár, Pavúk (86. Gáll) – Diaby