DAC-Szenyice: Egy gólos előny a sárga-kékeknél

Updated: apríl 7, 2015

Négy nap alatt másodszor rendeztek mérkőzést Dunaszerdahelyen, a Slovnaft Cup elődöntőjében a DAC Szenyice csapatát fogadta.

Már a második percben vezetést szerezhetett volna a DAC, Szarka csúsztatott labdáját Pape Sarr centikkel a kapu mellé lőtte. Hat perccel később Brašeň ugratta ki Szarkát, aki a kifutó Šulla felett próbált a hálóba találni, de labdája fölé szállt. A mérkőzés elejétől aktívan játszott a DAC, a Szenyice nehezen jutott labdához. A 13. percben jött a vezető gól, Pape Sarr ugratta ki Štepanovskýt, aki egyedül törhetett kapura és a tizenhatos határából a kapuba talált – 1:0. Két perccel később növelhette volna előnyét a DAC, egy szabálytalanság után Pape Sarr gyorsan végezte el a szabadrúgást, a helyzetbe kerülő Štepanovský Szarkához passzolt, de a vendégek védői résen voltak. A 20. percben Kóňa kapott egy labdát a jobb oldalról, lövését viszont Polaček védte, ráadásul Hlohovský három perccel későbbi lövését is hárítani tudta. A 35. percben egy újabb tetszetős DAC támadást láthatott a közönség, a Turňa adott be a jobb oldalról, labdáját Štepanovský passzolta tovább, az érkező Brašeň lövését Šulla épp hogy csak szögletre mentette. Két perccel később Szarka átadását Horváth Béla küldte centikkel a kapufa mellé.

A második félidőben a DAC ott folytatta, ahol az első után abbahagyta, továbbra is veszélyesen és agresszívan futballozott. Az 53. percben Hlohovský eresztett meg egy lövést, de nem veszélyeztette Polaček kapuját. Az 57. percben Horváth szöglete után Pape Sarr fejelt mellé. A 60. perctől kissé visszaesett a tempó, de így is a DAC volt a veszélyesebb. A Szenyice részéről Hlohovský és Majtán veszélyeztetett, de a kaput nem találták el. A 88. percben Černák növelhette volna a DAC előnyét, de lövését Šulla hárítani tudta.

A győzelemnek köszönhetően egy gólos előnnyel várhatja a két hét múlva esedékes visszavágót a DAC együttese.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – FK Szenyice 1:0 (1:0)