DAC: Háromgólos vereség Alsóbrézóban!

Updated: september 16, 2014

Nem termett babér a DAC számára az újonc Alsóbrézó otthonában a Fortuna Liga 10. fordulójában. A hazaiak Vaščák és Kochan találataival 3:0 arányban bizonyultak jobbnak a sárga-kék együttesnél. Nem szabad sokáig búslakodni a vereség felett, vasárnap a rivális Slovan érkezik a Csallóközbe.

Radványi Miklós ismét a 4-2-3-1-es fellálást alkalmazta, viszont két változtatást is eszközölt. A hátvédsorban a Saláta – Majerník kettős, a középpálya jobb oldalán pedig Goran Antunovič kapott helyet. Hiányzott a fiatal Roland Černák, aki az U 18-as válogatottal egy nemzetközi tornán vesz részt.

A három rúgott gól ellenére nem egy szemet gyönyörködtető mérkőzést láthatott a nézősereg. Az első félidőben a hazaiak voltak aktívabbak, főleg beívelt labdákkal veszélyeztettek, de az összjáték akadozott. Szintén sok pontatlanság jellemezte a DAC játékát is, a csapat nehezen találta a játék ritmusát. Az első kaput eltaláló lövés a 45. percben esett, ráadásul a mérkőzés első gólját is jelentette. Greško szögletét Minčič akrobatikus mozdulattal csúsztatta meg, az érkező Vaščák Penksa kapujába fejelt – 1:0.

A folytatásban továbbra is a hazai csapat volt veszélyesebb. A 49. percben egy hazai játékos ütközött Penksa kapussal, a kapuban kikötött labda után a nézők már gólt kiáltottak, de szabálytalanság miatta találat érvénytelen volt. A 61. percben Majerník Vaščákkal szabálytalankodott a büntetőterületen belül, a tizenegyest Kochan értékesítette – 2:0. A 81. percben Nworah és Havrilko labdaváltása után ismét Vaščák volt eredményes – 3:0.

Alsóbzéró – DAC 3:0 (1:0)

Gólszerzők: 45. Vaščák, 62. Kochan, 81. Vaščák

Sárga lapok: 29. Nworah – 32. Szabó, 72. Majerník

Alsóbrézó: Maťašovský – Kupčík, Andrič, Minčič, Greško – Podio, Kochan, Pančík (86. Galo), Havrilko – Vaščák (82. Karaš),  Nworah (86. Snitka)

DAC: Penksa – Turňa, Majerník (78. Struhár), Saláta, Szabó – Krišto, Straka – Ujlaky (58. Sabler), Brašeň, Antunovič (78. Stanič)- Jurčo

A DAC következő ellenfele az ősi rivális Slovan lesz, a mérkőzésre szeptember 21-én vasárnap este 19:00 órakor kerül sor.