Legyőzte a Haladást a DAC

Updated: júl 3, 2021

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a nyár folyamán a DAC csapata, a sárga-kékek a Szombathelyi Haladást győzték le 4:2 arányban.

A Salzburg és a Ferencváros után hazai pályán az NBII-ben szereplő Szombathelyi Haladást látta vendégül a DAC a MOL Akadémián. A mérkőzés első gólját a szombathelyiek szerezték, a 18. percben egy baloldali beadás után Tóth küldte ballal a labdát a hálóba – 0:1. Nem tartott sokáig a vendégek előnye, egy perccel később Rymarenko jobboldali beadását Verpecz ütötte a kapuba – 1:1. A 36. percben Nicolaescu révén már vezetett a DAC – 2:1. A kapuban bemutatkozott az újonnan igazolt Martin Vantruba kapus, aki a Slavia csapatától igazolt Dunaszerdahelyre. Fordulás után az 59. percben egyenlített a Szombathely, a kifutó Vantruba fölött Kállai át passzolta a labdát és az üres kapuba lőtt – 2:2. A 66. percben Divković ismét előnyhöz juttatta a DAC csapatát, majd a 80. percben Balić büntetőből beállította a végeredményt.

A DAC legközelebb július 9-én, pénteken a Vasas csapatát fogadja a MOL Akadémián.

FC DAC – Szombathelyi Haladás 4:2 (2:1)
Gólszerzők: Rymarenko (19.), Nicolaescu (36.), Divković (66.), Balić 11-ből (80.) ill. Tóth M. (18.), Kállai (59.)
DAC: Veszelinov (46. Vantruba) – Braun, Beskorovainyi (71. Njie), Malý – Rymarenko (71. Vera), Andzouana, Balić, Veselovský (60. Fábry), Brunetti – Sharani (46. Divković), Nicolaescu (60. Taiwo). Edző: Németh Antal.
Haladás: Verpecz (76. Pataki) – Kállai (46. Doktorics), Mocsi, Németh (K), Debreceni (76. Tarjan)- Holdampf (46. D. Tóth), Csilus (84. Dezamits), Rácz (46. Horváth, 84. Illés), Szekér (46. Kiss) – M. Tóth (46. Hegedűs), Dragóner (73. Szijjártó). Edző: Németh Szabolcs.