Krstović mesterhármasával győzött a DAC a Zsolna ellen

Updated: február 26, 2022

Nikola Krstović volt a DAC főszereplője a Zsolna elleni rangadón, a sárga-kékek támadója mesterhármassal villant, a DAC pedig 3:1-es győzelmet aratott a Fortuna liga 22. fordulójában.

A mérkőzés kezdete előtt a zsolnai csapat reagált az ukrajnai helyzetre, és egy Stop a háborúnak! feliratú transzparenst húztak ki a játékosok. Három perc kellett az első gólhoz a DAC csapatának. A zsolnai térfélen Krstović harcolt ki egy labdát, majd Hahn passzolt remekül a védelem mögé és Krstović a tizenhatosról nem hibázott – 1:0. Egy perccel később újabb gólszerzési lehetőség adódott a DAC előtt, Sharani ment el a bal oldalon, visszapasszolt labdáját Andzouana lőtte nem sokkal mellé.

Remekül kezdte a második félidőt a Zsolna, a 48. percben sikerült az egyenlítés. Ďuriš baloldali beadását a védők még kifejelték, a labdát viszont 18 méterről Rusnák küldte egyből a hálóba – 1:1. Az 52. percben Kopas szerzett labdát a középpályán, egyedül tört kapura, lövése nem sokkal szállt mellé. Az 59. percben Veselovský próbálkozott lövéssel, de a zsolnai kapus szögletre mentett. A 68. percben ismét vezetést szerzett a DAC. Sharani balról passzolt Krstović elé, a DAC támadója jobbal átvette a labdát, ballal pedig a hálóba talál – 2:1. Két perccel később Krstović mesterhármast érhetett volna el, de közeli lövése centikkel ment mellé. Krstović mesterhármasa mégis csak összejött, a támadó a 83. percben Balic beadása után fejelt a hálóba – 3:1.

A DAC győzelemmel zárta az alapszakaszt, egy hét múlva, Rózsahegyen kezdi meg a rájátszást.

FC DAC – MŠK Zsolna 3:1 (1:0)
Gólszerzők: Krstović (3., 68., 83.) ill. Rusnák (48.)
Sárga lapok: Nebyla (76.), Pinto (78.)
Játékvezetők: Smolák – Poláček, Weiss – 4.076 néző
FC DAC: Ricardo – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Davis – Andzouana (58. Veselovský), Nebyla (78. Dimun), Balić, Sharani – Hahn (69. Andrezinho), Krstović
Zsolna: Petráš – Rusnák, Kopas, Nemčík, Owusu – Slebodník (73. Sauer), Mráz, Gono – Ďuriš, Mashike (56. Jánošík), Iľko