A DAC ellen győzött Radványi csapata

Updated: august 2, 2016

Lejátszotta első hazai mérkőzését a DAC, Duga góljával Radványi Mikós csapata örülhetett a három pontnak.

A dunaszerdahelyi stadion építése miatt a 2016/2017-es idény első mérkőzését Szencen játszotta a DAC csapata, amely ezúttal a Miava együttesét fogadta. A két város közti távolság ellenére is szép számú közönség látogatott ki a sárga-kékek első „hazai“ mérkőzésére.

A mérkőzés a két vezetőedző, Németh Krisztián és Radványi Miklós számára volt különleges, mivel a két tréner 2010-ben közösen indult az edzői úton.

Kevés izgalmat hozott az első félóra, többnyire a két tizenhatos között folytak a küzdelmek. A 8. percben Ľupták eresztett meg egy lövést Solnička kapujára, a labda viszont fölé szállt. A 19. percben egy jobb oldali beadás után Sládek került helyzetbe, de lövése elkerülte a kaput. A 31. percben egy szabadrúgás után Machovec fejjel volt veszélyes, a másik oldalon Pačinda küldött veszélyes szabadrúgást Solnička kapuja elé. A 36. percben az első félidő legnagyobb helyzeteit dolgozták ki. Először Duga próbálta meg átívelni Tofiloskit, sikertelenül, az ellentámadás során Šabala löketét Solnička bravúrral szögletre mentett. A 43. percben megszülethetett volna a mérkőzés első találata, amikor is egy baloldali szabadrúgást Machovec centikkel küldte a kapufa mellé. A 45. percben egy remek akciót mutatott a DAC, Štepanovský lódult meg a jobb oldalon, beadását Pačinda fejjel épp hogy csak a kapu fölé lőtte.

Jól kezdte a második félidőt a DAC, először Štepanovský okozott problémát a miavai tizenhatosban, a második helyzetnél Černák beadásáról Vida maradt le. A másik oldalon Machovec lövését Michalík védte. Az 55. percben Ljubicic előtt adódott hatalmas helyzet, egy remek labdaátvétel után a kapu előtt termett, de csúnyán mellé lőtt. A 67. percben vezetést szerzett a Miava: Kóňa lövését még Tofiloski védeni tudta, a kipattanót viszont Duga a hálóba küldte – 0:1. Két perccel később egyenlíthetett volna a DAC, Pačinda szögletét Michalík fejelte fölé. A 78. percben a Miava került helyzetbe, Machovec löketét Tofiloski szögletre mentette. Az utolsó 10 percre fogyatkozott a Miava ereje, többnyire a DAC birtokolta a labdát, de helyzetet nem tudott kidolgozni.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – Spartak Miava 0:1 (0:0)

Gólszerző: Duga (67.)

Sárga lapok: Ostojič (37.)

FC DAC: Tofiloski – Štepanovský, Michalík, Kwin, Németh Zs. – Vida (70. Polievka), Ľupták, Ljubicic, Pačinda – Černák (72. Sarr), Šabala (87. Kondrlík)

Myjava: Solnička – Beňo, Pavlík, Ostojič, Machovec – Kóňa – Kukoľ, Marček, Duga (87. Sabler), Kolár – Sládek (62. Brigant)