Birkózás: Ifj. Gaál Attila és Bürsöly Gergely országos bajnokok

Updated: február 6, 2017

Szombaton és vasárnap Szinnán került megrendezésre a junior birkózó Szlovák bajnokság, amelyen Gaál Attila edző vezetésével 6 dunaszerdahelyi birkózó indult csatába a bajnoki címekért.

Szombaton kötöttfogásban 66 kilogrammban ifj. Gaál Attila remekelt, aki három nyertes mérkőzést követően a döntőben madari ellenfelét legyőzve szerezte meg a bajnoki címet.

74 kilogrammban Bürsöly Gergely két győzelem után került a döntőbe, ahol marcelházi ellenfelét fektette két vállra és szerezte meg élete második bajnoki címét. Gergely a decemberi térdműtétje után vállalta a versenyzést és érte el ezt a hatalmas sikert.
Csapatversenyben a dunaszerdahelyi birkózók Pozsony és Szinna mögött a harmadik helyen végeztek.

Vasárnap a szabadfogás volt napirenden. Ifj. Gaál Attila ezen a hétvégén fantasztikus formában versenyzett a 66 kilogrammosok között. Két nyertes meccs után a döntőbe jutásért a szinnai nagy riválisa volt az ellenfél, akit Attila 11:1 arányban technikai tussal vert. A döntőbe a másik ágon klubtársa Farkas Krisztián került és így házi döntőre került sor. Attila ezt a mérkőzést is megnyert és ezzel megszerezte élete hetedik bajnoki címét.
Csapatversenyben Szinna és Pozsony után az előkelő harmadik helyen végeztek a dunaszerdahelyiek.
A junior korosztályban utoljára 14 évvel ezelőtt sikerült bajnoki címet szerezni.

Esemény: Szabadfogású és kötöttfogású junior Szlovák bajnokság
Időpont: 2017. február 3-5.
Helyszín: Szinna