DAC: Megérdemelt győzelem az idénynyitón!

Updated: júl 18, 2015

Fantasztikus hangulat, remek futball, DAC győzelem – így lehetne jellemezni az idény első bajnokiját. 48 nap után ismét megtelt a DAC stadion, a Fortuna Liga 2015/2016-os idényének nyitó mérkőzésén a Szenyice látogatott Dunaszerdahelyre.

A mérkőzés kezdetétől fogva aktívan játszott a DAC, folyamatos nyomás alatt volt a szenyicei védelem. Nem kellett sokat várni az évad első góljára sem: a 10. percben Ljubičič küldött egy labdát a védelem mögé, Szarka egyedül törhetett kapura és nem hibázott 1-0. A találat azt jelentette, hogy Szarka Ákos szerezte a DAC 700. találatát a legfelsőbb bajnokságban. Öt perccel később Kontár fejelt majdnem öngólt, a következő szögletet pedig Michalík fejelte mellé. A sárga-kékek remek támadójátéka tovább gyümölcsözött, a 22. percben újabb gól esett a szenyicei hálóba. Szarka Ákos ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest Pačinda értékesítette. A 28. percben egy szabadrúgás után Dolný lövése ment centikkel a kapufa mellé. Két perccel később komoly lehetőség előtt volt a Szenyice, egy szabadrúgás után Dolný fejelt közelről kapura, Tujvel ügyesen hárított, a kipattanót Kalabiška küldte a felső kapufára. A félidő közepén zúgott a „Játszik a DAC“ rigmus, tegyük hozzá, teljesen jogosan. A DAC játékosai kombinatív, támadófutballt produkáltak, egy percre sem hagyták nyugodni a vendégek védelmét. A 34. percben Pačinda szabadrúgása lepattant Šulla kapusról, a kipattanót viszont már védeni tudta. A 41. percben egy kontratámadás után Hlohovský beadása után Dolný került helyzetbe, de elpuskázta a lehetőséget.

A második félidőben folytatódott a DAC fölénye, a kezdés után Sarr bombáját Šullának kellett védeni. A 50. és 55. percben kétszer is veszélyes helyről rúghatott szabadrúgást a Sznyice, először Hlohovský a sorfalat találta el, másodszor pedig Kalabiška a kapu fölé lőtt. A félidő felében a játék kicsit visszaesett, ez a nagy melegnek is tudható. A 72. percben Michalík próbálta blokkolni Kalabiškát a tizenhatosban, a játékvezető büntetőt ítélt, Hlohovský büntetőjét viszont Tujvel fantasztikusan hárította. A végére az állás már nem változott, a DAC megérdemelten zsebelte be a három pontot.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Senica 2:0 (2:0)

Gólok: 10. Szarka, 22. Pačinda

Sárga lapok: 29. Straka, 31. Štepanovský, 54. Brašeň, 77. Szarka – 12. Hušek, 34. Čunta

2 806 divákov

FC DAC: Tujvel – Štepanovský (55. Turňa), Michalík, Kwin, Brašeň – Sarr, Straka, Ljubičič, Pačinda – Szarka (90. Jurčo), Polievka (63. Krišto)

Senica: Šulla – Kontár, Pillár, Pavlík, Čuntta – Hlohovský, Hušek, Komara (64. Mráz) – Kalabiška, Kosorín, Dolný (81. Rajník)