Hamilton győzött Kanadában

Updated: jún 7, 2015

Kiköszörülte a monacói csorbát, s rendkívül magabiztos győzelemmel vágott vissza Lewis Hamilton. A második Nico Rosberg lett, mögötte Valtteri Bottas szerezte meg a Williams első idei dobogóját. Kimi Räikkönen megpördült, Sebastian Vettel és Felipe Massa látványosan zárkózott föl – közölte a telesport.hu.

A címvédő világbajnok, Lewis Hamilton domináns győzelmet aratott a Circuit Gilles Villeneuve versenypályán, Montrealban, ahol Nico Rosberg második helye révén kettős Mercedes-győzelem született.

A brit világelső pályafutása negyedik sikerét ünnepelhette Kanadában, ahol 2007-ben életében először állhatott a pódium legfelső fokára Forma–1-es versenyen.

A bronzérmet a williamses Valtteri Bottas szerezte meg, miután a Ferrari korábbi világbajnoka, Kimi Räikkönen a futam derekán megpördült és visszaesett a negyedik pozícióba. Bottas egyébként a grove-i alakulat idei első dobogós helyezését szállította ezzel.

A piros lámpák kialvásánál a pole pozícióból induló Hamilton könnyedén megőrizte az első helyét, amelyet egyedül a bokszkiállása idejére engedett át Rosbergnek néhány pillanat erejéig. Német ellenlábasa különösen a verseny második felében lihegett sokáig a nyakán, ám képtelen volt előzési pozícióba kerülni.

Mögöttük eleinte szintén a rajtrács formációjában haladt a mezőny – leszámítva a Force Indiá-s Nico Hülkenberget és a lotusos Pastor Maldonadót, akik helyet cseréltek a 6. és a 7. pozícióban – egészen a kiállásokig: Räikkönen ezek ideje alatt, közvetlenül a saját kerékcseréjét követően pördült meg a hajtűkanyarban, lemásolva a tavalyi mutatványát, egyben lehetővé téve Bottasnak, hogy eléje vághasson a maga szervizelését követően.

Fotók: f1fanatic.co.uk

Az ötödik pozíció sokáig szintén biztosnak tűnt az ötödik rajtkockából induló Romain Grosjean számára, ám a francia a 47. körben kissé túl agresszívan vágott vissza az egyik lekörözött autó elé, amely kivágta a bal hátsó gumiját. A lotusos kénytelen volt másodszor is a bokszba vonulni, ráadásul öt másodperces büntetést is kapott az akciójáért. Mindezzel együtt végül az egy pontot érő 10. pozícióban zárt.

Csapattársa, Maldonado a kiállások során sikeresen megelőzte a rajtnál elé kerülő Hülkenberget, ám később védtelen volt a motorproblémák miatt a mezőny végéről induló, illetőleg nyaktörő tempóban felzárkózó Sebastian Vettel Ferrarija és Felipe Massa Williamse ellen.

Utóbbi két autó sofőrje már az első körökben számos autót megelőzött, ám míg Massa már a maga kerékcseréje előtt is egészen a legjobb hatig menetelt (ott is végzett), addig Vettel beragadt Felipe Nasr Sauberje mögé, a Ferrari pedig már korán kihozta és két kerékcserés stratégiára állította őt.

Mindez nem akadályozta meg a négyszeres világelsőt abban, hogy még egyszer átgázoljon a mezőnyön, és végül alig négy másodperccel Räikkönen mögött csapjon a célba. Egyetlen kritikus pillanata akkor jött el, amikor az utolsó sikánban kis híján összeért Hülkenberggel, miközben sokadik próbálkozásra megelőzte a 27-es rajtszámú kocsit – amely egyébként ki is pördült az incidens során.

Győzelmével Hamilton immár 151 pontot számlál a világbajnoki pontversenyben, amelyben Rosberg 17 egységgel lemaradva követi őt. A harmadik helyen továbbra is a remekbe szabott kármentést végrehajtó Vettel áll – a németnek 108 pontja van.

A világbajnokság következő állomása Stájerország, Ausztria, ahol a Red Bull hazai pályájára, a Red Bull Ringre látogat a mezőny.