Sorozatban harmadszor győzött, kiütötte a Zlín csapatát a HC DAC

Updated: september 16, 2023

Kiütötte cseh ellenfelét a HC DAC, a sárga-kékek a MOL Extraliga 3. fordulójában a Zlín együttesét múlta felül 41:25 arányban.

Ezúttal a Zlín kezdte jobban a találkozót, az 5. percben már 0:3 állt a kijelzőn, a csehek előnye pedig nem akart szűnni. A 11. percben viszont egyenlített a DAC. A szoros állás egészen a 16. percig és 10:10-es eredményig tartott, ezután pedig beindult a DAC-henger. A szünetre már 18:14-es eredménnyel vonult a két együttes. A második félidőben rákapcsoltak a sárga-kékek és ettől kezdve nem forgott veszélyben a DAC győzelmet. A 46. percben 7 góllal, az 52. percben már tízzel vezetett a DAC, a végére pedig 16 találattal diadalmaskodtak a sárga-kékek.

MOL Extraliga, 3. forduló:
HC DAC – Handball Zlín 41:26 (18:14)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata 7, Eliška Desortová, Sári Barbara, Bízik Réka 5-5, Pénzes Mónika 4, Erika Rajnohová 3, Kovács Noémi, Valeria Santos, Da Silva, Kristína Pastorková, Hornyák Bernadett 2-2, Mészáros Réka, Bugár Cintia 1-1.

Fotó: HC DAC