A Vágsellye elleni győzelemmel kezdte a rájátszást a HC DAC

Updated: apríl 28, 2024

Győzelemmel kezdte a szlovák bajnoki címért folyó rájátszást a HC DAC, amely a Vágsellyét múlta felül 36:31 arányban.

Az új kiírás alapján a DAC, a Nagymihály és a Vágsellye körmérkőzéseket vívnak egymással, vagyis mindenki mindenkivel mérkőzik, és a tabella élén álló csapat szerzi meg a szlovák bajnoki címet.

A mérkőzést a Vágsellye kezdte jobban, a két csapat fej-fej mellett halat egészen a 16. percig, amikor is a DAC egyenlített majd átvette a vezetést. A mérkőzést ezután a sárga-kékek kontrollálták, folyamatos előnyt dolgoztak ki, így a szünetre 20:16-os állással vonultak a csapatok. Fordulás után is remekelt a DAC, a 40. percben már hat gól volt az előnye. A vendég vágsellyei együttes próbált korrigálni, viszont öt gólnál közelebb nem került a sárga-kékekhez. A DAC ezzel fontos győzelmet aratott a rájátszás első fordulójában.

A rájátszás 2. fordulójában a DAC május 5-én Nagymihályban lép pályára.

Rájátszás a szlovák bajnoki címért, 1. forduló:
HC DAC Dunaszerdahely – HK Slovan Duslo Vágsellye 36:31 (20:16)
A DAC gólszerzői: Sári Barbara 8, Juhos Kata, Hornyák Bernadett 6-6, Bízik Réka 5, Pénzes Mónika, Kovács Noémi, Eliška Desortová, Jovana Ilić, Erika Rajnohová 2-2, Mészáros Réka 1.