Röplabda: Döntőben a komáromi együttes!

Updated: apríl 9, 2015

Újabb történelmi sikert aratott a komáromi röplabdacsapat, a Privigye legyőzésével az extraliga rájátszásának döntőjébe jutott.

Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 3:0 (25:22, 25:17, 25:14), konečný stav série v semifinále – 3:2.

Az ötödik, döntő mérkőzésen is a hazai környezet döntött, mely során kiegyenlített mérkőzés volt várható, de a komáromi együttes remekül felkészült ellenfeléből, amit az eredmény is mutatott. A szép számú nézősereg fantasztikus hangulatot teremtett, ugyanis mindkét szurkolótábor jelen volt, a kezdetben pedig a vendégeknek volt több okuk az örömre. Az első szettet a privigyeiek kezdeték jobban, a hazaiak gyorsan fordítottak 12:9-re, de a vendégek ismét kiegyenlítettek és tartották magukat egészen a 18:18-as állásig. Ekkor viszont a Spartak kétpontos előnyre tett szert, amit a szett végéig meg is tartottak.

A második játékrészben már jobban kezdtek a komáromiak és 6:1-es vezetést dolgoztak ki. A vendégek még 19:16-ra feltornázták magukat, de végül ez sem segített, a Spartak 25:17-re győzött. A harmadik szettben is a komáromi játékosok akarata érvényesült, 22:10-es előnyt dolgoztak ki és magabiztosan győztek. A Duna-parti gárdának egy nagyon erős ellenfelet sikerült kiejtenie és történelme során először szerepelhet a röplabda extraliga rájátszásának döntőjében.

Edzői értékelés:

Daniel Oravec (Spartak Komárom): „Az első szettben mindkét együttesen lehetett látni, hogy miért is játszanak. Ez a döntő mérkőzés volt, és az első szettben az együttesek felváltva vezettek, de a végén győzni tudunk.  A második szett felétől már a mérkőzés a kezünkben volt, a harmadik játékrész pedig örömjátékként zajlott. Örülünk a döntőnek, egy napot pihenünk és utána utazunk Eperjesre. meglátjuk, hogy bírjuk erővel. Az Eperjes nagyon motivált lesz, de mi is igyekezni fogunk.“

Roman Kašša (VK Privigye): Elsősorban gratulálok a hazaiaknak a döntőbe jutáshoz, a mérkőzés során egyértelműen jobbak voltak. Az első szett döntött, amelyben adogatásban fölénk nőttek és az egész mérkőzés során nem tudtunk ellene semmit sem tenni. A komáromiak nem engedtek bennünket kibontakozni és ez döntő volt, csak úgy, mint Horník játéka, aki remekelt.“