Legyőzte a szlovák rekordbajnokot a HC DAC!

Updated: október 26, 2019

Fantasztikus győzelmet aratott a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabda csapat, amely a MOL Extraliga 8. fordulójában a cseh-szlovák Extraliga jelenlegi bajnokát, az Iuventa Nagymihály együttesét múlta felül.

Szorosan alakult az mérkőzés első 10 perce, a két csapat fej-fej mellett haladt a gólszerzésben, ezután viszont előnybe került a DAC. A félidő utolsó 10 perce a dunaszerdahelyi lányoknak sikerült jobban és szünetre hatgólos előnnyel vonultak. Fordulás után feljöttek a nagymihályiak, ismét szorossá téve a küzdelmet, de csallóközi együttes nem engedte át a vezetést. Ezzel a dunaszerdahelyi csapat második győzelmét aratta a cseh-szlovák közös ligában, míg a tizenkétszeres szlovák bajnok három mérkőzés óta nyeretlen.

HC DAC Dunaszerdahely-Iuventa Nagymihály 26:24 (16:10)
Dunaszerdahelyi gólszerzők: Bízik Boglárka 10, Rajnoh Mónika 5, Kozma Dominika, Bugár Cintia 3-3, Straka Mária, Demeter Virág Orsolya 2-2, Lelkes Lilla 1.

Fotó: vskds.sk