Statisztika: Bénes teljesítménye a Mönchengladbach legjobbjai közé tartozott

Updated: apríl 6, 2017

Első alkalommal lépett pályára a Bundesligában Bénes László, aki a 26. fordulóban a Dárdai Pál vezette Hertha BSC csapatát fogadta.

A fiatal csallóközi középpályás nem csak hogy pályára lépett, hanem a 16. percben élete első találatát szerezte a német Bundesligában, épp Dárdai csapata ellen. A Borussia a tehetséges játékos góljával győzött 1:0 arányban és nagyon fontos három pontot szerzett.

Bénes nem csak góljával tűnt ki, hanem teljesítményével is, ezért részletesebben utánanéztünk a játékos statisztikájának.

A Mönchengladbach gólszerzője 85 percet töltött a pályán, ezalatt 11,1 kilométert futott, amely a csapaton belül az ötödik leghosszabb távolság. A legtöbbet Mahmoud Dahoud teljesítette, 12,56 kilométert. Összesen 101 alkalommal ért labdához és 91 százalékos pontossággal passzolt. Párharcainak 75 százalékát megnyerte, ezzel csapata második legjobbja volt. A helyzetkihasználása viszont 100 százalékos, ugyanis egy kapura lövésből egy gólt szerzett.

Az sem elhanyagolható, hogy a baloldali szögleteket és szabadrúgásokat is a 19 éves játékosra bízták. A Kicker értékelése alapján a mérkőzés emberének is választották!

A feltüntetett statisztika is mutatja, a csallóközi tehetség elérte a Bundesliga színvonalát.

Valósítsd meg futball álmodat a Futbalový sen utazási irodával, és utazz el kedvenc csapatod mérkőzésére! Bővebb infó ITT.