EL: Két olasz, egy spanyol és egy ukrán csapat az elődöntőben

Updated: apríl 24, 2015

A címvédő Sevilla a Zenit otthonában kiharcolt döntetlennel, míg az ukrán Dnyipro – története legnagyobb nemzetközi sikerét elérve – a vendég FC Brugges legyőzésével került négy közé. A negyeddöntős párharc szentpétervári visszavágóján a Sevilla már a 6. percben megszerezte a vezetést, a Zenit azonban a második félidőben fordított, s továbbjutásra állt egészen a 85. percig, amikor Kevin Gameiro egyenlített, így a spanyolok kerültek a legjobb négy közé.

A Dnyipro az idegenbeli 0-0 után Kijevben óriásit csatázott az FC Brugges-zsel, s Jevgenyij Sahov hajrában szerzett góljával megnyerte a párharcot. A másik két negyeddöntős ütközetben két olasz együttes, a Napoli és a Fiorentina jutott az elődöntőbe, amelynek sorsolását pénteken Nyonban rendezik.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:
Zenit (orosz)-Sevilla (spanyol) 2-2 (0-1)
gól: Jose Salomon Rondon (48.), Hulk (72.), illetve Carlos Bacca (6. – tizenegyesből), Kevin Gameiro (85.)
továbbjutott: a Sevilla, 4-3-as összesítéssel

Dnyipro (ukrán)-FC Bruges (belga) 1-0
gól: Jevhen Sakov (82.)
továbbjutott: a Dnyipro, 1-0-s összesítéssel

Fiorentina (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-0 (1-0)
gól: Mario Gomez (43.), Juan Vargas (94.)
kiállítva: Jeremain Lens (40. – Kijev)
továbbjutott: a Fiorentina, 3-1-es összesítéssel

Napoli (olasz)-VfL Wolfsburg (német) 2-2 (0-0)
gól: Jose Maria Callejon (49.), Dries Mertens (65.), illetve Timm Klose (71.), Ivan Perisic (73.)
továbbjutott: a Napoli, 6-3-as összesítéssel