Horvátország győzött és bronzérmet szerzett a katari világbajnokságon

Updated: december 17, 2022

Horvátország nyerte a bronzmérkőzést a 2022-es katari világbajnokságon, ezzel a horvátok a 2018-as ezüst után ismét éremmel zárták a világbajnokságot.

Viszonylag hamar vezetést szerzett a horvát válogatott, a 7. percben egy szabadrúgás kombináció után Gvardiol fejelt a hálóba – 1:0. Még két perc sem telt el, amikor szintén egy szabadrúgás variációt követően Dari fejjel egyenlített – 1:1. A 42. percben ismét vezetést szerzett a horvát válogatott, Orsic egy lepattanó labdát a kapufa segítségével talált a hálóba – 2:1.

A második félidő már nem hozott gólt, habár közel álltak az egyenlítéshez a marokkóiak. Ezzel Horvátország a 2018-as ezüst után ezúttal bronzérmet szereztek, míg Marokkó az afriaki válogatottak legjobb eredményét érte el.