DOXXbet Liga: Nagymihályi botlás, Kontír somorjai bemutatkozása

Updated: apríl 27, 2015

Már négy pont az előnye az éllovas Szakolcának a második Nagymihály előtt, vereséggel kezdett a Somorja új edzője.

Három gólos győzelmet aratott a feljutásra pályázó Szakolca együttese, ezúttal a Bártfa maradt pont nélkül. Az üldöző nagymihályi együttes nem tudott győzni a Nyitra felett, így már négy pont hátrányban vannak a feljutást érő helytől. A harmadik Eperjes Szencen szenvedte el újabb vereségét, ezért már biztosan kiszálltak a feljutási harcokból.

Ami a kiesést illeti, nyugaton továbbra is nyitott a harc. Gól nélküli döntetlent játszott egymással a Nové Mesto és a Máriatölgyes, aminek köszönhetően nem csúszott lejjebb a szintén kiesés ellen harcoló somorjai együttes. A felső-csallóközeik ezúttal a Pohronie ellen szenvedtek el 2:0-ás vereséget, ezzel továbbra is a táblázat negyedik helyét foglalják el. A somorjai kispadon bemutatkozott Jozef Kontír vezetőedző, de csapata nem tudott pontot szerezni a Pohronie otthonában.

A feljutásért küzdő csoport:
Vágsellye – Liptószentmiklós 2:2 (0:1), G: Szabó, Gešnábel – Kucharčík, Ferenčík
Zólyom – Zsolna B 2:0 (1:0), G: Kamendy, Janec
Poprád – Szered 2:3 (1:1), G: Kubus 2 – Vaško, Meszlényi, Jurica
Szakolca – Bártfa 3:0 (2:0), G: Ulrich 2, Jakubek
Nagymihály – Nyitra 1:1 (1:1), G: Danko – Urblík
Szenc – Eperjes 1:0 (0:0), G: Ngeyitala Lola