BL-sorsolás: Velük játsszhat a Trencsén és a Videoton

Updated: júl 17, 2015

A BATE Boriszov vagy a Dundalk lesz a Videoton ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában, amennyiben a magyar csapat túljut a második körön. A Trencsén a Partizan – Dia Glorival csaphatna össze.

A székesfehérvári klub honlapjának híre szerint a pénteki, nyoni sorsolás alapján az első mérkőzés lenne itthon. A Videoton 1-0-ra nyert kedden idegenben a walesi The New Saints ellen, így kedvező helyzetből várja a jövő szerdai visszavágót.

A fehérorosz-ír párharcban a tavaly csoportkörbe jutott Boriszov szerzett 2-1-es előnyt hazai pályán szerdán. A BATE tavaly a selejtező második körében megszenvedett az albán Skenderbeu együttesével, s két döntetlen után, csak idegenben lőtt góllal jutott tovább. Ezt követően az akkor magyar bajnok Debrecennel találkozott, Kondás Elemér csapata a hazai 1-0-ás sikert követően a Boriszov Arénában a 94. percig továbbjutásra állt, a fehéroroszok ekkor szerezték a továbbjutást jelentő gólt (3-1).

A fehéroroszok végül a Slovan Bratislava búcsúztatásával bejutottak a csoportkörbe, de az FC Porto, a Sahtar Donyeck, valamint az Athletic Bilbao mögött utolsóként végeztek egyetlen győzelemmel, valamint mindössze 2 rúgott és 24 kapott góllal.

A trencséniek az első mérkőzésen 2:0-ás vereséget szenvedtek a román Steaua ellen, így kevés az esélyük a továbbjutásra. A párharc győztese A Partizan – Dia Glori ellen mérkőzhet.

A harmadik forduló egyik legérdekesebb párharcának az elmúlt idényben nyolcaddöntős Sahtar Donyeck és a török Fenerbahce együttesének összecsapása ígérkezik.

A selejtező harmadik fordulójának első mérkőzéseit július 28-29-én, visszavágóit augusztus 4-5-én játsszák.