Sikerült, döntetlen után továbbjutott a DAC!!

Updated: júl 18, 2019

Sikerült!!! Döntetlenezett Krakkóban és kiharcolta a továbbjutást a DAC!! A sárga-kékek 1:1-es eredmény után a hosszabbításban találtak be, majd végül 2:2-es döntetlennel zártak. Jöhet a görög Atromitosz!

Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés, az egész stadion zengett a Cracovia himnuszánál. A találkozó viszont nem kezdődött jól a DAC számára. A 2. percben Lopes kapott egy remek labdát a tizenhatos vonalánál, lövése a bal kapufánál kötött ki – 1:0. A 6. percben a hátvédsor hibája után Janusz Gol lőtt nem sokkal mellé. A másik oldalon Davis előtt adódott lehetőség, szabadrúgása viszont fölé szállt. A 13. percben Čečarić növelhette volna az előnyt, de mellé lőtt. A 22. percben Vida Máté lövését Peškovič bravúrral védte. A 24. percben először cserélt a DAC, Čmelík helyett Blackman állt játékba. Lassan került játékba a DAC, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. A 39. percben Vida Máté rossz passza után kontratámadást indítottak a hazaiak, melynek végén Hanca lövését Jedlička bravúrral küldte szögletre. A sarokrúgás után Helik lövése ment mellé. A 43. percben Ronan szögletét Kružliak fejelte kapura, de Peškovič a helyén volt.

Álomszerűen kezdett a DAC a második félidőben, a 47. percben Davis baloldali beadását Ronan vágta egyből a hálóba – 1:1. Három perccel később egy kiváló támadás végén Ramirez került a kapu elé, lövését Peškovič hárította. Az 59. percben veszélyeztettek a hazaiak, Helik fejesét Jedlička magabiztosan védte. A 70. percben a hazaiak végeztek el szögletet, van Amersfoort fejjel a felső lécet találta el. A 79. percben Divković került helyzetbe, de Peškovič remekelt. Két perccel később ismét Divković került helyzetbe, de a lengyelek kapusa bravúrral hárított. A 87. percben veszélyeztettek a hazaiak, Rapa lapos beadására viszont senki sem érkezett. Mivel a rendes játékidő 1:1-es döntetlennel zárult mindkét mérkőzésen, így hosszabbítás következett.

Nem is kezdhette volna jobban a ráadást a DAC, a 95. percben Ramirez került a tizenhatosba, ballal pedig a hálóba küldte a labdát – 1:2. A következő percekben feltámadtak a hazaiak, de a DAC védelme jól zárt. A 102. percben Ronan próbálkozott, sikertelenül. A 108. percben Wdowiak küldött egy beadást a kapu elé, az érkező Dimun a labdát fölé rúgta. A 120. percben Piszczek még betalált, de nem változtatott a tényen, hogy a DAC bejutott az Európa liga 2. selejtezőkörébe.

MKS Cracovia Krakkó– FC DAC 1904 2:2 (1:0)
Gólszerzők: 2. Lopes, 120. Piszczek – 47. Ronan, 94. Ramirez
Sárga lapok: 8. Jablonsky – 4. Čmelík, 14. Koštrna, 91. Davis, 105. Beskorovainyi a kispadon, 106. Kalmár, 120. Blackman

Játékvezető: Tzilos – Koula, Buxbaum (mind görög), 13.245 néző

Cracovia: Peškovič – Rapa, Helik, Jablonsky, Ferraresso – Hanca, Dabrowski (72. Dimun), Gol, Čečarić (106. Lopez Huesca) – Lopes (84. Wdowiak), van Amersfoort
FC DAC: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis – M. Vida – Čmelík (24. Blackman), Ronan, Kalmár (106. Taiwo), Divković (120. Beskorovainyi) – Ramirez (98. K. Vida)