Legyőzte a Trencsént, a Konferencia ligában indulhat a DAC

Updated: máj 27, 2022

Legyőzte a Trencsént a DAC, a sárga-kékek ezzel bejutottak a Konferencia ligába!

Már a 2. percben helyzetbe került a DAC, Verlinden beadását Brunetti fejelte kapura, de Iliev bravúrral védett. A 8. percben Balogh került lövőhelyzetbe, de 16 méterről mellé lőtt. A 22. percben közel állt a gólhoz a DAC, 20 méterről Milan Dimun a bal kapufát találta el. Ami nem jött össze korábban, sikerült a 26. percben. Verlinden szöglete után Balogh készítette le a labdát, az érkező Kružliak ballal a léc alá lőtt – 1:0. Három perccel később Kadák végzett el egy szabadrúgást 23 méterről, de a labdát a kapu fölé küldte. A vezető gól után felélénkült a trencséni csapat, t9bbet tartotta a lábán a labdát, de kimondott helyzetet nem dolgozott ki. A 31. percben Azango lövését Veszelinov ütötte ki, majd két perccel később ismét hasonló helyzet alakult ki. A 44. percben Krstović törhetett balról kapura, Bainovič kiszorította, ennek ellenére a DAC támadója éles szögből is kapura lőtt és Ilievnek kellett menteni.

Helyzettel nyitotta a másodikfélidőt a DAC, a 46. percben Nebyla 20 méterről talált mellé. Az 55. percen egy szöglet után a kipattanó labda Kupusovič elé került, akinek lövését Veszelinov védte. A vendégcsapat fáradhatatlanul tört előre, többet birtokolta a labdát, de komoly helyzetig nem jutott. Egészen a 72. percig, amikor egy szöglet után a kipattanó labdát a tizenhatosról Azango küldte a hálóba – 1:1. A 82. percben Krstović kapott egy hosszú labdát, Iliev a kapuból kifutva szabálytalankodott, amiért sárga lapot kapott. Ez miatt apró lökdösődés alakult ki a pályán, több sárga lap is villant. A 85. percben Davis beadása után Krstović fejelt a kapuba – 2:1. A sárga-kékek az utolsó perceket már kivédekezték, nem változott az eredmény, így a sárga-kékek a Trencsén legyőzésével bejutottak a Konferencia ligába!