Felkészülés: Kikapott az osztrák bajnoktól a DAC

Updated: jún 25, 2021

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a DAC, a sárga-kékek Seekirchenben az osztrák bajnok RB Salzburg ellen léptek pályára.

Az elmúlt hetet az ausztriai Fügenben töltötte Németh Antal legénysége, az edzőtábor lezárásaként az osztrák bajnok ellen mérkőztek meg. A 12. percben az osztrák együttes szerzett vezetést, Okafor talált a hálóba – 1:0. A 37. percben viszont Divković révén egyenlített a DAC. A második félidő 60. percében megszerezte a vezetést a Salzburg, egy jobboldali passz után Dorgeles talál a kapuba. Négy perccel később növelte előnyét az osztrák gárda, Mwepu megpattanó lövése talált utat Jedlička hálójába. A lefújásig már az eredmény nem változott, a Salzburg 3:1 arányban győzött a dunaszerdahelyi gárda felett.
Ezzel véget ért a DAC ausztriai edzőtábora, a sárga-kékek hazai környezetben folytatják a felkészülést.

Red Bull Salzburg – FC DAC 3:1 (1:1)
Gólszerzők: Okafor (12.), Dorgeles (60.), Mwepu (64.) ill Divković (37.)
A DAC kezdőcsapata: Jedlička – Vera, Malý, Kružliak, Beskorovainyi – Momou, Njie, Andzouana, Balić – Divković, Taiwo