A Paks elleni vereséggel hangolt a Konferencia-ligára a DAC

Updated: jún 30, 2022

Vereséggel zárta nyári felkészülést a DAC, a sárga-kékek a Konferencia-liga előtti főpróbán a Paks ellen maradtak alul 1:3 arányban.

A MOL Arénában rendezett találkozón bemutatkozott a DAC új szerzeménye, Miroslav Káčer is, Adrián Guľa vezetőedző rengeteg játékosnak adott lehetőséget. Már a 7. percben vezetést szerzett a DAC, Veselovský talált a hálóba. Fordulás után viszont feltámadt a Paks, amely az 52. percben először Szabó János révén szépített, majd Windecker és Szabó Bence is betalált, így a Paksiak 1:3-as győzelemmel távoztak Dunaszerdahelyről.

A DAC következő mérkőzése már élesben megy, a sárga-kékek július 7-én a Cliftonville együttesét fogadják a Konferencia-liga első selejtezőkörében.

DAC 1904 – Paksi FC 1:3 (1:0)
Gólszerzők: Veselovský (7.), Szabó J. (52.), Windecker (73.), Szabó B. (84.)
Játékvezető: Smolák – Pozor, Štofik, 1147 néző
DAC: Veszelinov – Blackman (64. Rymarenko), Kružliak (K), Brunetti (64. Muhamedbegovic), Davis (83. Nicolaescu) – Veselovský (64. Balogh), Njie (44. Káčer), Dimun (64. Nebyla) – Szánthó (64. Hahn), Krstović (74. Andrezinho), Ciganiks (46. Andzouana). Edző: Adrian Guľa.
Paks, I. félidő: Rácz – Vass, Kinyik, Szekszárdi, Debreceni – Gyurkits, Nagy R., Kesztyűs (K) – Sajbán, Varga, Kocsis. II. félidő: Nagy G. – Kovács, Lenzsér, Szélpál, Szabó J. – Papp, Windecker, Balogh – Haraszti, Böde, Szabó B. Edző: Waltner Róbert.

Fotó: Paksi FC