DAC- Zólyombrézó: Szarka négygólos koncertje

Updated: august 29, 2015

Fantasztikus mérkőzést láthatott a dunaszerdahelyi közönség a Fortuna Liga 7. fordulójában, a hazai DAC 5:1-re győzött a Zólyombrézó felett.

Az első helyzet a DAC előtt adódott, de Pačinda beadására Szarka nem érkezett. A 8. percben egy beívelés után Gál-Andrezlyhoz került a labda, éles szögből passzolt középre, de Vaščák csúszva sem ért oda. A 11. percben felüvöltött a stadion, Štepanovský beadása után 5 méterről Ľupták vágta a hálóba a labdát – 1:0. már a 20. percben kétgólos lehetett volna a DAC előnye, egy szöglet után Kwin fejelt kapura, de Migľa a gólvonalról mentett. A következő vendég akció során Mehanovič került helyzetbe, technikás lövését viszont Tujvel fantasztikusan hárította. A 24. percben góllal koronázta meg remek teljesítményét a DAC. Ľupták nyert meg egy fejpárbajt, a labda Szarkához került, aki jobbról iramodott kapura és könyörtelenül a hálóba talált – 2:0. A 31. percben Gál-Andrezly kapott egy labdát a védők mögé, lövése viszont a bal kapufát találta el. 10 percig bírta újabb gól nélkül a vendég Zólyombrézó, egy remek összjáték,  Štepanovský és Sarr passzai után Ljubicichez került a labda, aki lövés helyett Szarkához passzolt, aki fordulatból a kapuba talált – 3:0.

A fordulás után is a DAC játszott fölényben, a vendégek Tujvel kapujáig sem értek el, csak idő kérdése volt az újabb gól. Erre a 60. percig kellett várni, amikor is Szarka eresztett meg egy lövést a tizenhatosról a kapu hosszú oldala felé, a labda pedig a hálóban kötött ki – 4:0. Ezzel a DAC csatára mesterhármast szerzett. Három perccel később szépített a Zólyombrézó, Žilákkal szemben történt szabálytalanság a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest pedig Mehanovič értékesítette – 4:1. A 78. percben támadásba lendült a vendég együttes, a DAC védelem felszabadítása után azonnal támadásba lendültek és a kontratámadás után Szarka lőtt a kapu mellé. Egy perccel később újabb gólt szerezhetett volna a Zólyombréző, de Vaščák ollózásával csak a felső kapufát találta telibe. A 82. percben ismét felrobbant a dunaszerdahelyi stadion, Pačinda beadása után ki más, mint Szarka Ákos fejelt a kapuba – 5:1. A DAC csatára a negyedik találatát szerezte a mérkőzésen.

FC DAC – Zólyombrézó 5:1 (3:0)

Gólszerzők: Ľupták (11.), Szarka (24., 41., 60., 82.) ill. Mehanovič (63.)

Sárga lapok: Sarr (28.) – Migaľa (22.),  Szöke (54.)

4.418 néző

FC DAC: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň – Sarr (65. Polievka), Ljubicic (90. Asanovič), Straka, Pačinda – Ľupták – Szarka

ŽP Šport: Kuciak – Andrić, Vajda, Pimpara, Migaľa – Kochan (46. Szöke) – Pančík (65. Kapor), Mehanovič, Almaský (59. Žilák), Gál-Andrezly – Vaščák