DAC: A bajnok ellen sem sikerült a pontszerzés

Updated: august 13, 2016

Második hazai mérkőzésén sem tudott nyerni a DAC, ezúttal a bajnok Trencsén vitte haza a három pontot. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség, ami után a címvédő örülhetett.

Rémálomszerű kezdést élt meg a DAC, hiszen már a 22. másodpercben vezetést szerzett a bajnok. Egy baloldali beadás után Lawrence kapásból a kapuba talált – 0:1. Még fel sem ocsúdott a nézőtér, már kettővel vezettek a vendégek, a 4. percben Kalu volt eredményes – 0:2. A bajnok Trencsén számára kiváló kezdés volt, nem úgy a DAC futballistái számára. A folytatásban többet próbálkozott a DAC, aminek eredményeként Szarka szépíthetett vlna, de a baloldali lövése centikkel a kapu mellett szállt el. Ezután többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, nagyobb helyzetek nélkül. A 30. percben egy tetszetős támadás végén Šabala talált a kapuba, de gólja leshelyzet miatt érvénytelen volt. Két perccel később Pačindához került a labda, de mellé lőtt. A 35. percben Kalu eresztett meg egy lövést, de Tofiloski a helyén volt. A 38. percben szépíthetett volna a DAC, Polievka jobboldali beadását Szarka fölé rúgta. A félidő végén sérülés miatt Németh Zsolt kényszerült cserére, helyét Szépe János foglalta el.

Fordulás után kemény játék folyt a pályán, aktívabban játszott a DAC. Az első komoly helyzetre a 67. percig kellett várni, Kalu lövésével a jobb kapufát találta el. Két perccel később a harmadik gólt is megszerezte a bajnok, Kalu jobboldali beadását Bala küldte a hálóba – 0:3. A játék ezután kissé visszaesett, ismét a két tizenhatos között folytak a párharcok. Ami viszont ezután következett, arra senki sem számított. A 81. percben a kiugratott Szarka két védő között a kapu elé került, Chovan kapust megkerülve az üres kapuba gurított – 1:3. Két perccel később egy passzal Šabal ugrott ki, egyedül törhett kapura, Chovan kapus vetődve menteni tudott. A kipattanónál Szarka ellen szabálytalankodtak, a megítélt büntetőt maga Szarka értékesítette – 2:3.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – AS Trencsén 2:3 (0:2)

Gólszerzők: 81. és 85. Szarka – 1. Lawrence, 4. Kalu, 69. Bala

Sárga lapok: 27. Kwin, 93. Šabala –  20. Rafael, 29. Baez, 40. Kalu, 90. Ket

Játékvezetők: Vnuk – Slyško, Benko – 1.612 néző

FC DAC: Tofiloski – Brašeň (79. Simon Pambou), Michalík, Kwin, Németh Zs. (44. Szépe) – Polievka (57. Vida), Huk,Nagy P., Pačinda – Szarka, Šabala

Trencsén: Chovan – Šulek, Ket, Rafael, Holúbek – Baez – Kalu (79. Mikeš), Jančo (85. Kleščík), Lawrence, Bala (71. Johnson) – Janga