Vágsellyén is győzött, a bajnoki döntő fináléjában a HC DAC

Updated: máj 3, 2022

Vágsellyén is győzött, így bejutott a Szlovák bajnoki címért folyó fináléba a HC DAC.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, akik az 5. percig vezettek, de a DAC egyenlíteni, majd fordítani tudott. Ez fordulópont volt a sárga-kékek számára, ugyanis a dunaszerdahelyi gárda a 8. perctől kezdve átvette a vezetést és nem engedte ki a kezéből. A félidőben 5 góllal vezetett a DAC. Fordulás után próbált felzárkózni a Vágsellye, de sikertelenül, így végül a sárga-kékek hat góllal múlták felül ellenfelüket.
A DAC az elődöntő mindkét mérkőzését megnyerte így a fináléba jutott, ahol a szlovák bajnoki címért a Nagymihály együttesével csaphat össze.

HK Slovan Duslo Vágsellye – HC DAC 23:29 (11:16)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 9, Juhos Kata 5, Hudák Emma, Bízik Réka 4-4, Sári Barbara, Demeter Virág Orsolya 3-3, Mészáros Réka 1.