Tizenkét gólos győzelmet aratott a HC DAC az Európa Kupában

Updated: október 16, 2021

Magabiztos győzelemmel mutatkozott be a nemzetközi porondon a HC DAC Dunaszerdahely, a sárga-kékek 38:26 arányban múlták felül a bosnyák ŽRK Borac Banja Luka együttesét.

A DAC első támadása egy komoly szabálytalansággal kezdődött, Juhos Kata volt a szenvedő alany, és máris hétméteresből talált be a hazai gárda. Az első percekben próbált lépést tartani a DAC csapatával a Borac, de sikertelenül, ugyanis a sárga-kékek folyamatosan növelték előnyüket. A félidőben már 12 góllal vezetett Debre Viktor legénysége.

Fordulás után sem változott a játék képe, a DAC továbbra is menetelt, sorra érkeztek a gólok. Juhos Kata és Élő Beatrix is remekelt, de összesen kilenc játékos talált be a bosnyák csapat hálójába.

HC DAC -ŽRK Borac Banja Luka 38:26 (25:13)

A DAC gólszerzői: Juhos Kata 12, Élő Beatrix 8, Bízik Réka 5, Bízik Boglárka, Hudák Emma, Bugár Cintia 3-3, Sári Barbara 2, Demeter Virág Orsolya, Jagodič Melani 1.

Fotó: HC DAC