Győzelemmel búcsúzott az Európa Kupától a HC DAC

Updated: február 19, 2022

Győzelemmel búcsúzott a HC DAC az EHF Európa Kupától, a sárga-kékek hazai pályán 30:29 arányban múlták felül a ZRK Bukovicka Banja együttesét. Mivel a első mérkőzésen a szerb csapat hét góllal győzött, így 59:53 arányban jutott tovább.

Kiváló hangulatban zajlott a mérkőzés, a szurkolók ismét pazar környezetet varázsoltak a DAC lányai számára. Nem volt könnyű helyzetben Debre Viktor legénysége, ugyanis a keretből több meghatározó játékos sérülés és betegség miatt is hiányzott. Ennek ellenére magabiztosan kezdett a DAC, vezetéshez is jutott, amit egészen a 19. percig sikerült tartani. A szerb csapat nem engedte nagyobb előnyhöz a dunaszerdahelyi csapatot, viszont a DAC több esetben is pontatlanul fejezte be helyzeteit. A 7 métereseknél Oguntoye kapus remekelt, négyből hármat is sikerült kivédeni, de két esetben a kipattanóból gólt kapott. A 19. percben fordított a Bukovička, viszont a DAC nem adta fel és a szünetre két gólos előnyt dolgozott ki.

Jobban kezdte a második félidőt a szerb csapat, amely hamar fordítani tudott. Sokáig vezetett is a Bukovićka, a DAC viszont az 54. percben fordított. A mérkőzés az utolsó percekig szoros maradt, végül a DAC egy góllal múlta felül a szerb csapatot.  A gólszerzésben Élő Beatrix jeleskedett, aki 11 találatot is szerzett.

HC DAC – ZRK Bekament Bukovička Banja 30:29 (17:15)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 11, Juhos Kata 6, Pénzes Mónika 5, Erika Rajnohová 3, Bízik Réka 2, Jagodič Melani 1, Natália Némethová 1, Kristína Pastorková 1.