Schäfer András megszerezte első gólját a Bundesligában

Updated: máj 7, 2022

Megszerezte első gólját a Bundesligában Schäfer András, a magyar válogatott középpályás a Freiburg otthonában talált a hálóba.

A mérkőzés előtt a Sallai Rolanddal felálló Freiburg volt a favorit, amely a Bajnokok Ligája helyezésért harcolt. Ennek ellenére az Union remekül kezdett, már a 11. percben Promel révén vezetést szerzett, majd Trimmel és Becker góljaival a félidőre már 0:3 volt az eredmény. Fordulás után az 59. percben Sallai passza után Holer szépített, többre viszont a Freiburgnak nem futotta. Schäfer András a 65. percben lépett pályára, majd a 90. percben az alapvonalról, két embert kicselezve került a kapu elé, ahol a jobb alsó sarokba lőtt. Ezzel a 23 éves középpályás megszerezte első gólját a Bundesligában.

Schäfer András januárban igazolt a DAC csapatától az Union Berlin együtteséhez, ahol tavasszal 7 mérkőzésen lépett pályára, 1 gól mellett 1 gólpasszt jegyzett.

Bundesliga 33. forduló:
SC Freiburg – 1. FC Union Berlin 1:4 (0:3)
Gólszerzők: Holer (59.) ill. Promel (11.), Trimmel (30.), Becker (41.), Schäfer (90.)

Fotó: bild.de/THOMAS KIENZLE/AFP