Megcsinálta a lehetetlent, továbbjutott a Barcelona!

Updated: marec 9, 2017

Elképesztő mérkőzésen 6:1-es győzött a Barcelona a PSG ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágó mérkőzésén, így 6:5-ös összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé.

Már a mérkőzés 3. percében vezetést szerzett a katalán csapat, majd Kurzawa öngóljával kétgólos különbséggel vonultak szünetre. A góltermelés a szünet után sem állt meg, Messi az 50. percben büntetőből volt eredményes. A 62. percben hidegzuhanyként jött a párizsiak szépítő találata, ekkor már mindenki elkönyvelte a Barca kiesését, a csattanó viszont a találkozó utolsó perceiben érkezett. A hajrában Neymar kétszer, Sergi Roberto egyszer talált a kapuba, beállítva a 6:1-es végeredményt. A fantasztikus teljesítménynek köszönhetően 6:5-ös összesítéssel a katalán csapat jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

A játéknap másik mérkőzésén a Borussia Dortmund egy gólos vereséget ledolgozva, 4:0 arányban győzött a portugál Benfica felett és szintén a negyeddöntőbe jutott.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
Borussia Dortmund (német) – Benfica (portugál) 4:0 (1:0)
gólszerzők: Aubameyang (4., 61., 85.), Pulisic (59.)
Továbbjutott: a Dortmund, 4:1-es összesítéssel

Barcelona-Paris Saint-Germain 6:1 (2:0)
gólszerzők: Suárez (3.), Kurzawa (40., öngól), Messi (50., 11-esből), Neymar (88., 91. – a másodikat 11-esből), Sergi Roberto (95.) illetve Cavani (62.)
Továbbjutott: az FC Barcelona, 6:5-ös összesítéssel