Hosszabbítás után jutott tovább az Ajax, a Manchester United és a Lyon

Updated: apríl 21, 2017

Három párharc is hosszabbítás után dőlt el az Európa Liga legjobb nyolc csapata között.

A Besiktas 2:1-es rendes játékidő után büntetőkkel maradt alul a Lyonnal szemben, így a francia csapat jutott a legjobb négy közé. A hosszabbításban potyogtak a gólok a Schalke – Ajax párharcon, a hazaiak három perc alatt 2:0-ás előnyt dolgoztak ki. Mivel Amszterdamban is hasonló eredmény született, jöhetett a hosszabbítás. A 30 perc alatt három gól is esett, így végül 3:2-re győzött a Schalke, de 4:3-mal az Ajax jutott tovább.

1:1-es döntetlen született a Genk – Celta Vigo mérkőzésen, az első találkozón elért 3:2 után a spanyol csapat jutott a legjobb négy közé.

A Manchester United 1:1-es rendes játékidő után hosszabbításban szerzett góllal ejtette ki az Anderlecht csapatát, de sérülés miatt elveszítette Zlatan Ibrahimovicot.

Európa Liga, negyeddöntő visszavágó mérkőzések:

Besiktas (török)-Olympique Lyon (francia) 2:1 (1:1, 2:1, 2:1) – 11-esekkel: 6-7
gól: Talisca (27., 58.), illetve Lacazette (34.)
Továbbjutott: a Lyon 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel.

Schalke 04 (német)-Ajax Amsterdam (holland) 3:2 (0:0, 2:0, 3:2) – hosszabbítás után
g.: Goretzka (53.), Burgstaller (56.), Caligiuri (101.), illetve Viergever (111.), Younes (120.)
kiállítva: Veltman (80., Ajax.)
Tj.: az Ajax, 4-3-as összesítéssel.

Genk (belga)-Celta Vigo (spanyol) 1:1 (0:0)
g.: Trossard (67.), illetve Sisto (63.)
Tj.: a Celta Vigo, 4-3-as összesítéssel.

Manchester United (angol)-RSC Anderlecht (belga) 2:1 (1:1, 1:1, 2:1) – hosszabbítás után
g.: Mhitarjan (10.), Rashford (107.), illetve Hanni (32.)
Tj.: a Manchester United, 3-2-es összesítéssel.