Régiófoci: Köböl góljával nyertek a fülekiek

Updated: október 14, 2019

A Novohrad Losonc VSK még szombaton sikerrel vette az akadályt a közép-szlovákiai Tipos III. liga hétvégi fordulójában. A régió másik két csapata vasárnap játszotta mérkőzését: a fülekiek hazai környezetben Köböl góljával szereztek értékes három pontot, míg a Nagyselmec – Rimaszombat találkozó döntetlennel ért véget. Miloš Sekulič a vendégeknek szerzett vezetést még a félidő hajrájában, az is igaz ugyan, hogy a hazaiak az 28. percben 11-est hibáztak. A vendéglátók részéről Šimon Koleň volt eredményes, a mérkőzés 79. percében egyenlített és ezzel ki is alakult az 1-1-es végeredmény. A fordulót követően a fülekiek a hatodik, a losonciak nyolcadik, míg a rimaszombatiak a tizennegyedik helyet foglalják el a tabellán.

közép-szlovákiai IV. liga dél csoportjában az előző szezonban még az V. ligában szereplő Ajnácskő 98 FC hazai pályán fogadta a Tornalja FK csapatát. A mérkőzésen a hazaiak már a félidőben két góllal vezettek úgy, hogy Šťavina a 24. percben még büntetőt is rontott Szünetről visszatérve Uhrin két, illetve Illés újabb találataival már a 67. percben 5:0-ás eredményt mutatott az kijelző. A hátra levő időben a vendégek becsületgólját is hazai játékos (Uhrin) szerezte. Az újonc ajnácskőiek győzelmükkel felléptek a kilencedik helyre, a tornaljaiak viszont a táblázat alsó felében ragadtak, a 12. helyen.

Jól sikerült a járási derbi a felediek számára, akik idegenben is folytatták jó szereplésüket a közép-szlovákiai V. liga D csoportjának szombati mérkőzésén, ezúttal osztálykülönbséggel diadalmaskodtak, amelynek eredményeként a bronzhelyre kapaszkodtak fel a tabellán.

Két hazai, két idegenbeli és egy döntetlen eredmény született hétvégén a járási liga soron mérkőzésein. Az éllovas sajószentkirályiak idegenben fektették két vállra Uzapanyit  csapatát, így továbbra is a tabella éléről várják a folytatást. A legtöbb gól a jolsvaiak és a rimaszécsiek megmérettetésén esett: szám szerint tíz. Meglepetés az osgyániak pontvesztése, míg Nagybalogon Pál Csaba már a 41. percben eldöntötte a mérkőzést.

Közép-szlovákiai Tipos III. liga, 11. forduló
Novohrad Losonc VSK – MFK Zvolen 2:1 (0:1), g.: Almedia (56., 89.) – Oboňa (29.)
FTC Fülek – TJ Jednota Bánová 1:0, g.: Köböl (28.)
TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – Rimaszombati VSK 1:1 (0:1), g.: Koleň (79.) – Sekulič (40.)

Közép-szlovákiai IV. liga, Déli csoport, 11. forduló
Ajnácskő 98 FC  – Tornalja Város FK 5:1 (2:0), g.: Illés (10., 67.), Šťavina (20.), Uhrin (59., 64.) – Uhrin (71. öngól)

Közép-szlovákiai V. liga, D csoport, 11. forduló
FK Iskra Hnúšťa – Feled FK 0:5 (0:1), g.: Kudlík (25.), Kökény (49., 60.), Gibľa(62.), Radics (81.)

Double Star Bet (VI. liga) 8. forduló
MFK Jelšava – Rimaszécs SK 9:1 (4:0), g.: Michal (11., 68., 78.), Deme (15., 51.), Krajňák (38.), Niklas (44.), Jobbágy (83.), Matajz (89.) – Váradi R. (58.)
OFK Sirk – FK Tatran Murány 1:1 (1:0), g.: Gabaj (25.) – Cibuľa (67.)
Osgyán TE – FK obec Lubeník 1:2 (0:0), g.: Moroz (80.) – Černota (57.), Gača (84.)
Uzapanyit TE – Sajószentkirály TE 0:2 (0:2), g.: Sípos (27.), Lajgút (33. öngól)
Nagybalog TE-FK  – Nemesradnót FC 1:0 (1:0), g.: Pál G. (41. 11-esből)

1. Sajószentkirály 8 6 0 2 16:6 18
2. Jolsva 8 5 1 2 33:11 16
3. Nagybalog   8 4 1 3 12:15 13
4. Murány 7 3 2 2 14:10 11
5. Osgyán 8 3 1 4 15:11 10
6. Szirk 8 3 1 4 18:19 10
7. Lubény 7 3 1 3 11:18 10