Rangadót vesztett Csehország ellen a szlovák válogatott

Updated: október 13, 2018

Rangadót vesztett a szlovák labdarúgó-válogatott, amely a Nemzetek Ligája küzdelmei során Csehországtól szenvedett vereséget.

A Nagyszombatban lezajlott mérkőzés során Martin Škrtel jubileumhoz érkezett, ugyanis 100. alkalommal lépett pályára címeres mezben.
A gólnélküli első félidő után fordulás után felpörögtek az események. Az 52. percben Dočkal indítása után Krmerčík szerezte meg a labdát és Dúbravka előtt nem hibázott – 0:1. A 62. percben egy szöglet után Nemec fejesét Vaclík még kiütötte, de az érkező Hamšík egyenlített – 1:1. A 76. percben Schick fejjel szerzett vezetést, ezzel a végeredményt is beállította.
Két mérkőzés után Szlovákia pont nélkül áll a csoport harmadik helyén, a élen 6 ponttal Ukrajna, majd 3 ponttal Csehország következik.

Szlovákia–Csehország 1:2 (0:0)
Gólszerzők: 62. Hamšík – 52. Krmenčík, 76. Schick.
17 251 néző
Szlovákia: Dúbravka – Pekarík (46. Sabo), Škriniar, Škrtel, Hubočan (80. Hancko) – Lobotka, Hamšík – Kucka (54. Weiss), Duda, Mak – Nemec.
Csehország: Vaclík – Kadeřábek (63. Novák), Čelůstka, Brabec, Gebre Selassie – Souček, Pavelka – Vydra (89. Jankto), Dočkal, Zmrhal – Krmenčík (73. Schick).