Zsolnai csoda az Európa Liga selejtezőjében

Updated: august 6, 2015

Már csak egy szlovák csapat maradt talpon az európai kupákban, az ukrajnai vereség ellenére a zsolnai együttes a rájátszásba került.

Két gólos előnnyel érkezett Pozsonyba a Krasnodar csapata, de a 11. percben már 0:2 szerepelt az eredményjelzőn. Róbert Vittek mesterhármasával fordított a Slovan, de Smolov büntetőből egyenlített.

Jobban teljesített a PAOK a Nagyszombat ellen, mégis a szlovák csapat szerzett vezetést, büntetőből Sabo volt eredményes. A második félidőben Konstantinidis egyenlített, így elszálltak a Spartak továbbjutási esélyei.

A legizgalmasabb végjátékot a Zsolna játékosai élték át. Az ukrán Vorskla Poltava az első mérkőzésen 2:0-ás vereséget szenvedett, így legalább két gólt kellett lőniük a hosszabbítás érdekében. Az első félidő gól nélkül végződött, a fordulás után a 67. percben a hazaiak szereztek vezetést. Már a továbbjutást ünnepelte volna  a Zsolna, amikor a 92. percben Tkachuk fejjel megszerezte a Vorskla második találatát. A hosszabbítás 101. percében megszületett a harmadik ukrán találat, a zsolnaiak pedig már kezdtek búcsúzni a sorozattól. Az utolsó pillanatokban egy utolsó támadás végén Willian a kapufa segítségével a hálóba talált, ezzel a rájátszásba juttatva a zsolnai együttest. A csallóközi Bénes László a kezdőben kapott helyet, és 73 percet töltött a pályán.

Slovan – Krasnodar (orosz) 3:3 (0:2)
Gólszerzők: Vittek 3 (54., 60., 77.) ill. Mamaev 2 (8., 11.), Smolov (93.)
Első mérkőzés: 0:2
Továbjbutó a Krasnodar (3:5)

Nagyszombat – PAOK (görög) 1:1 (1:0)
Gólszerzők: Sabo (35.) ill. Konstantinidis (48.)
Első mérkőzés: 0:1
Továbbjutó a PAOK (1:2)