Legyőzte Oroszországot a szlovák válogatott

Updated: marec 31, 2021

Legyőzte Oroszországot a szlovák válogatott, ezzel megszerezte első győzelmét a világbajnoki selejtezők során.

A szlovák csapat két döntetlennel kezdte a sorozatot, először Cipruson (0:0), majd hazai pályán Málta ellen (2:2). A gyengébb teljesítmény után az orosz csapat volt a favorit, de a szlovákok ezúttal meglepetést okoztak. Az első félidő 38. percében Mak szöglete után Škriniar ugrott legmagasabbra és fejjel szerzett vezetést a hazaiak számára. A 72. percben Kuzjajev lövését még védte Kuciak, de a kipattanót Mario Fernandes küldte a kapuba – 1:1. Nem tartott sokáig az orosz öröm, két perccel később Mak remek egyéni akciója után talált a hálóba – 2:1.

Ezzel a szlovák válogatott egy győzelemmel és két döntetlennel zárta a márciusi világbajnoki selejtezőket.

Szlovákia – Oroszország 2:1 (1:0)
Gólszerzők: Škriniar (38.), Mak (74.) ill. Mario Fernandes (72.)
Sárga lapok: Hromada, Žemaletdinov, Dzjuba.
Szlovákia: Kuciak – Pekarík (90+. Pauschek), Šatka, Škriniar, Hubočan – Kucka, Hromada (61. Hrošovský) – Koscelník, Duda, Mak (76. Ďuriš) – Schranz (90+. Strelec). Edző: Štefan Tarkovič.
Oroszország: Šunin – Mario Fernandes, Semjonov, Džikija, Kudrjašov – Kuzjajev, Ozdojev – Žemaletdinov (57. Mirančuk), Golovin, Žirkov (46. Mostovoj, 65. Soboljov) – Dzjuba. Edző: Stanislav Čerčesov.

Fotó: SFZ/Roman Ferstl