AG Sport liga: Sűrűsödik az élmezőny, Csallóközkürt és Királyfiakarcsa is győzött

Updated: november 14, 2021

Igaz, még két elmaradt mérkőzés hátra van az őszi idényből, de már lezárultak az AG Sport liga küzdelmei, viszont az utolsó forduló is hozott izgalmakat.

Már a félidőben is 5:0-ra vezetett Csallóközcsütörtök, végül 6:2 arányban győzött Szap felett. Az éllovast üldöző Királyfiakarcsa vesztes állásból fordított és győzött Egyházgellén. Ekecs Izsapon, míg Dióspatony Nyékvárkonyban diadalmaskodott. Az utolsó percben szerzett góllal győzött Csallóközkürt Felspatony felett, Balony pedig Kisudvarnokban aratott 1:6-os győzelmet. A korábbi éllovas Baka négy mérkőzés óta nyeretlen, ezúttal Szentmihályfa ellen ért el 1:1-es döntetlent.

Az őszi elsőség még nem dőlt el, ugyanis hátra van az Ekecs/Apácaszakállas – Királyfiakarcsa és a Szentmihályfa-Csallóközcsütörtök mérkőzés. A két rangadót november 20-án, 13:30 órától rendezik.

VI. liga / AG Sport liga, 15. forduló:
Izsap-Ekecs/Apácaszakállas 2:4 (2:3), g.: Both R. (10., 43.) ill. Círia Cs. (6.), Torma I. (25., 90.), Lukács J. (38.)
Nyékvárkony-Dióspatony 1:5 (1:3), g.: Vég M. (44.) ill. Mezei M. (17.), Nagy Gy. (20., 49.), Nagy D. (26.), Mészáros J. (55.)
Csallóközkürt-Felsőpatony 1:0 (0:0), g.: Harsányi D. (90.)
Csallóközcsütörtök-Szap 6:2 (5:0), g.: Havlík I. (11., 31., 83.), Illés A. (15.), Marič L. (37.), Puha Z. (38.) ill. Jakus T. (52.), Bolega Gy. (69.)
Baka-Szentmihályfa 1:1 (0:0), g.: Kálmán G. (54.) ill. Tomaček L. (74.)
Egyházgelle-Királyfiakarcsa 1:2 (0:0), g.: Puha I. (70.) ill. Molnár S. (82., 85.)
Nagypaka-Alistál 3:0 (0:0), g.: Simandl M. (61.), Béreš J. (69.), Vanek D. (71.)
Kisudvarnok-Balony 1:6 (1:4), g.: Vincze J. (24.) ill. Csicsay L. (15., 37.), Dziadovych D. (22., 48.), Gerhát B. (33.), Ollági G. (73.)

1. Csallóközcsütörtök 14 12 0          2          63:13   36
  2. Kifályfiakarcsa 14 11        2          1          42:12   35
  3. Ekecs/Ap.szakállas 14 11 1          2          39:25   34
  4. Baka 15 10        2          3          32:16   32
  5. Szentmihályfa 14 9          3          2          36:14   30
  6. Csallóközkürt 15 9          2          4          47:21   29
  7. Balony 15 9          1          5          32:21   28
  8. Szap 15 6          4          5          30:25   22