DOXXbet Liga: Vereséggel nyitott a Rimaszombat

Updated: marec 7, 2016

Kezdetét vette a tavaszi idény a DOXXbet Liga keleti csoportjában. A Spišská Nová Ves – Liptovský Mikulás mérkőzés az időjárási viszonyok miatt elmaradt, a Dolný Kubín pedig kilépett a bajnokságból, minden eredményét törölték.

A hazai pálya előnyét a listavezető FC VSS Kassa használta ki leginkább, akik magabiztosan verték a negyedik helyen telelő Partizán Bártfa csapatát. Az FK Haniska is hozta a papírformát, és ha nehezen is, de hátrányból fordítva nyertek a sereghajtó rimaszombatiak ellen. A forduló legnagyobb meglepetése Tepličkán született, ahol a kiesés ellen harcoló hazai csapat nem várt sima, négygólos vereséget szenvedett az ezüstérmes eperjesiektől. A 6. helyezett Lokomotíva Kassa egy jó iramú mérkőzésen pontot rabolt a Popr§d otthonából. Az első félidőben A. Leško találatával még vezettek a vendégek, amelyre a hazaiak a 65. prcben E. Streňo góljával válaszoltak.

DOXXbet Liga, keleti csoport, 19. forduló

FK Haniska – Rimaszombat VSK 2:1 (1:1) – g.: 18. M. Gallo, 54. M. Pekár – 6. M. Vargic

FK Poprád – FC Lokomotíva Kassa 1:1 (0:1) – g.: 65. E. Streňo – 30. A. Leško

OFK Teplička – 1. FC Tatran Eperjes 0:4 (0:1) – g.: 25. P. Jacko, 55. L. Micherda, 67. H. T. Tubonemi, 88. M. Kraľovič

FC VSS Kassa – Partizán Bártfa 4:1 (2:0) – g.: 17. K. Karaš, 44. M. Mukendi, 71. pen P. Jurčo, 86. D. Takáč – 63. M. Milunović

Igló – Liptószentmiklós – a mérkőzést március 16-ra halasztották.