Čmelík kétszer is betalált, legyőzte Galántát a DAC

Updated: január 17, 2019

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a DAC csapata, melynek ellenfele ezúttal az III. ligában szereplő Galánta volt. A sárga-kékek nem hibáztak, magabiztos győzelmet arattak.

A MOL Akadémián rendezett találkozó fűtött füves pályán zajlott, és mindkét félidő 3-3 gólt hozz. Már a 3. percben Huk révén vezetést szerzett a DAC, majd a 33. percben Bilenkyi növelte az előnyt. A lefújás előtt Mečiar szabadrúgásból szépíteni tudott, de a folytatásban is növelte az előnyét a dunaszerdahelyi együttes. A 67. percben Divković harcolt ki egy büntetőt, de a támadó megsérült, és mivel nem volt több cseréje a DAC csapatának, ezért az utolsó 23 percet emberhátrányban voltak kénytelenek lejátszani. A megítélt büntetőt pedig Čmelík értékesítette, aki viszont a 81. percben is betalált. A 85. percben Iheme büntetőből szépített és beállította a végeredményt.

FC DAC – Galánta 4:2 (2:1)

Gólszerzők: Huk (3.), Bilenkyi (33.), Čmelík (67., 83.) ill. Mečiar (45.), Iheme (85.)

DAC I. félidő: Jedlička – Koštrna, Špiriak, Kone, Davis – Nagy L., Huk, Kalmár – Tretiakov, Bilenkyi, Vida K.

DAC II. félidő: Slančík – Blackman, Šatka, Csóka, Šimčák – Vida M., Bednár, Baumgartner – Čmelík, Kelemen, Divković