8 érmet szereztek a dunaszerdahelyi birkózók Privigyén!

Updated: september 15, 2014

Szombaton Gaál Attila, Hakszer Tibor és Szerencsés László edzők vezetésével 14 versenyzők képviselte a dunaszerdahelyi birkózó klubot a nemzetközi birkózó versenyen, ahol 6 ország – Szlovákia, Csehország, Magyarország, Szerbia, Bulgária, Ausztria – 27 csapat – 240 versenyzője küzdött a dobogós helyezésekért. A dunaszerdahelyi birkózók jól szerepeltek és összesítve 1 arany, 4 ezüst és 3 bronzérmet szereztek.

A diákok között 44kg-ban ifj. Szerencsés László remekelt, aki csoportját megnyerve a döntőben kazincbarcikai ellenfelét is két vállra tudta fektetni, így aranyérmes lett.

Dicséretre méltó Gaál András szereplése is, aki szintén a döntőig menetelt, ahol sajnos pozsonyi ellenfelével szemben 12:11 arányban maradt alul.

A lányok mezőnyében két érmet is sikerült begyűjteni. A 48kg súlycsoportban Bacsfai Réka ezüstérmet szerzet, míg a 60kg között Juhász Marika élete első versenyén bronzérmet szerzett. Marika fél éve gyakorolja a birkózást és a látottak alapján nagyon biztató a fejlődőse a jövőre nézve.

Csapatbajnokságban a fiúk a 4. helyen, míg a lányok csapatversenyben a 2. helyen végezte, így Gaál Attila edző átvehette a második helyért járó kupát.

Esemény: 42. Nemzetközi ifjúsági birkózó verseny + 1. Women´s cup
Időpont: 2014.9.13.
Helyszín: Privigye/ Prievidza