Slovnaft Cup: Magabiztos DAC győzelem Pozsonyivánkán

Updated: august 9, 2017

Magabiztos győzelmet aratott a Slovnaft Cup 2. fordulójában a DAC, a sárga-kékek a 3. ligás Pozsonyivánka otthonában léptek pályára. Már az első félidőben kétgólos előny alakult ki, a végére 3:1-es győzelmet aratott a dunaszerdahelyi csapat.

Fiatal gárdát küldött pályára Marco Rossi, a kapuban Száraz, a mezőnyben Domonkos, Moďoroši, Špiriak és Divkovič is helyet kapott. Már a 9. percben megszületett az első találat, Simon beadása után Divkovič magabiztosan talált a kapuba – 0:1. A 37. percben Domonkossal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül és csakúgy mint a hétvégi Rózsahegy elleni fordulóban, a büntetőt ezúttal is Davis magabiztosan értékesítette – 0:2. Fordulás után azonnal növelte előnyét a DAC, az 50. percben Lukáš Čmelík megszerezte első találatát új csapatában – 0:3. A 77. percben Mušinský távoli lövése révén szépített a hazai együttes – 1:3.

A DAC győzelmén ez már nem változtatott, a sárga-kékek magabiztosan jutottak a Slovnaft Cup 3. fordulójába.

Pozsonyivánka – FC DAC 1904 1:3 (0:2)

Gólszerzők: Divkovič (9.), Davis (37.), Čmelík (50.) ill. Mušinský (77.)

FC DAC: Száraz – Koštrna, Špiriak, Huk (Šatka, 46.), Davis – Kontár – Čmelík, Domonkos, Simon (Šafranko, 63.), Moďoroši – Divkovič