Három pont Nagymihályból, sorozatban harmadszor győzött a DAC

Updated: september 24, 2017

Újabb győzelmet aratott a DAC, a sárga-kékek ezúttal Nagymihályból hozták el a három pontot. Sulley 10. percben szerzett találatára Pačinda majd Davis válaszolt.

Már az első komolyabb helyzetből vezetést szereztek a hazaiak, a 10. percben egy szöglet után Sulley talált a hálóba – 1:0. Nyolc perccel később ismét Sulley veszélyeztetett, lövését Macej hárította. A vezető gól után kiegyenlítődött a játék, mindkét térfélen akadtak helyzetek. A 36. percben Čmelík találta meg a tizenhatoson Pačindát, akinek lövése nem okozott veszélyt. A 44. percben jött az egyenlítés, a figyelmetlen nagymihályi védelem elől Pačinda szerezte meg a labdát, egyedül tört kapura és nem hibázott – 1:1.

Fordulás után a DAC volt a kezdeményezőbb, a hazaiak nem akartak kitámadni. A 72. percben megszerezte a vezetést a DAC, Davis baloldali ártatlan lövése a hálóban kötött ki – 1:2. Ezután feléledtek a hazaiak, a 73. percben Sulley kemény lövését Macej védte.

Az eredmény a lefújásig már nem változott, sorozatban harmadszor győzött a DAC. Egy hét múlva a rivális Nagyszombat otthonában lépnek pályára a sárga-kékek.

MFK Zemplín Nagymihály – FC DAC 1:2 (1:1)

Gólserzők: Sulley (10.) ill. Pačinda (44.), Davis (71.)

Sárga lapok: Sviarčinskij (19.), Šimčák (29.), Božok (93.) ill. Pambou (16.)

Nagymihály: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Grič – Koscelník, Žofčák (Danko, 60.), Turik, Šimčák (Regáli, 58.) – Sulley (Bragin, 75.)

DAC: Macej – Živković, Šatka, Huk, Davis – Pambou (Ľupták, 46.), Ljubicić, Kalmár – Čmelík (Koštrna, 83.), Pačinda, Vida (Divković, 61.).