DAC: Döntetlen a Helsingør elleni felkészülési mérkőzésen

Updated: január 29, 2018

Első felkészülési mérkőzését játszotta a törökországi edzőtáborban a DAC csapata, a sárga-kékek a dán élvonal újonca, a Helsingør ellen léptek pályára.

Ismét a három védős felállást próbálta Marco Rossi legénysége, a visszatérő Roland Černák a kezdőcsapatban kapott helyet.

Az első játékrészben a vendégek szereztek vezetést, a 42. percben egy kiugratás után Douglas törhetett kapura és az ötösön Macej mellett gurított a hálóba – 0:1. Fordulás után rákapcsolt a DAC, a 49. percben Čmelík, két perccel később Pačinda próbálkozott. A 61. percben Ljubičić löketét Vaporakis kapus szögletre mentette. A 69. percben egyenlített a DAC, egy jobboldali beadást Divković éles szögből küldött a kapuba – 1:1. A lefújásig már az állás nem változott, döntetlennel zárult a DAC első törökországi felkészülési mérkőzése.

A következő összecsapásra január 31-én, szerdán kerül sor, a bosnyák FK Željezničar Sarajevo lesz az ellenfél.

FC DAC – FC Helsingør 1:1 (0:1)

Gólszerzők: Divković (69.) ill. Douglas (42.)

A DAC kezdőcsapata: Macej – Huk, Šatka, Záhumenský – Živković, Simon, Ljubičić, Kalmár, Davis – Černák, Pačinda

Cserék: Gutič, Slávik, Koné, Koštrna, Špiriak, Blackman, Vida, Domonkos, Herc, Čmelík, Mervó, Divković, Malec