Hét góllal kikapott a HC DAC, búcsúzik az Európa-kupától

Updated: október 9, 2022

Nem tudta megtartani háromgólos előnyét a HC DAC, a sárga-kékek 31:24 arányban maradtak alul az izlandi Valur ellen az Európa-kupa 2. körében. Összesítésben 57:53 aránnyal jutott tovább a Valur.

Jól kezdte a mérkőzést a DAC, azonnal három gólt szerzett, de a 12. percben már kettővel vezetett a Valur. Folyamatosan növelte előnyét az izlandi együttes, de a sárga-kékek felzárkóztak és a félidőre egyenlíteni tudtak. Fordulás után viszont a Valur akarata érvényesült, fokozatosan növelte előnyét, végül pedig hét gólos győzelmet aratott.
Mivel az első mérkőzésen a DAC három gólos előnyt szerzett, a Valurnak sikerült ezt ledolgozni és összesítésben 57:53-as eredménnyel jutott a harmadik fordulóba.

Valur-HC DAC 31:24 (13:13), 1. mérkőzésen 26:29, összesítésben 57:53
A DAC gólszerzői: Hornyák Bernadett 6, Sári barbara, Bízik Réka, Élő Beatrix 4-4, Eliška Desortová, Erika Rajnohová 2-2, Kovács Noémi, Juhos Kata, Natália Némethová 1-1.